Viņas bija tā sakropļotas, ka pat nevarēja kļūt par mātēm. Nu palikušas vien 23 “komforta sievietes”

Kima Bok-donga mūžībā devās janvāra beigās Seulas slimnīcā, un līdz pat savai nāvei viņa bija viena no aktīvākajām iknedēļas protestētājām pie Japānas vēstniecības. Kopā ar citiem upuriem un cilvēktiesību cīnītājiem viņa nepagurstoši cīnījās, pieprasot patiesu Japānas atvainošanos un kompensāciju.

Kā raksta “Reuters”, Kimas domubiedri, kuri viņai bija līdzās līdz pēdējiem mirkļiem, pēc cīņubiedrenes nāves stāsta: viņa tā arī nepiedeva Japānai, un viņas vieni no pēdējiem vārdiem bija: “Mums bija jācīnās līdz galam”.

Atvadas no bijušās “komforta sievietes” Kimas Bok-dongas izvēršas par demonstrāciju 1. februārī Seulas ielās. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Kima Bok-donga bija viena no 24 izdzīvojušajām Dienvidkorejā reģistrētajām bijušajām tā sauktajām “komforta sievietēm”. Ar šo eifēmismu tiek apzīmētas sievietes, kuras pirms Otrā pasaules kara un pēc tā tika piespiestas nodarboties ar prostitūciju. Viņas tika arī seksuāli izmantotas armijas publiskajos namos Japānas okupētajās teritorijās.

Kima Bok-donga seksa verdzībā nokļuva, kad viņai bija vien 14 gadu. Tad viņa pirmoreiz tika nosūtīta uz armijas publisko namu, kur piespiedu kārtā bija jāsniedz seksa pakalpojumi Japānas karavīriem. Vēlāk viņa tika nosūtīta apkalpot japāņu karavīrus Ķīnā, Indonēzijā, Malaizijā un Singapūrā.

Atvadas no Kimas Bok-dongas 1. februārī. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Cilvēktiesību aktīvisti aizvadītajā piektdienā Kimas piemiņai rīkoja gājienu, kurā plakāts ar viņas foto tika aiznests iepretī ēkai, kurā atrodas Japānas vēstniecība Dienvidkorejā. Šis mītiņš pamatīgi pasliktinājis starpvalstu attiecības.

TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPPUSĒ!