Viens no bagātākajiem krievu uzņēmējiem paziņo, ka atsakās no Krievijas pilsonības

Viens no bagātākajiem krievu uzņēmējiem paziņo, ka atsakās no Krievijas pilsonības

Kā vēsta portāls jauns.lv, Krievu uzņēmējs Rubens Vardanjans paziņojis, ka atsakās no Krievijas pilsonības un pārceļas uz Kalnu Karabahu.

“Es pieņēmu lēmumu, saprotot, kādus riskus uzņemos, atsakoties no Krievijas pilsonības un pārceļoties uz Artsaku kā Armēnijas pilsonis. Man šis lēmums bija ļoti grūts, bet tā ir pareizi,” sacīja uzņēmējs.

Kā norāda RBK, visi miljardiera Krievijas aktīvi tiks nodoti ģimenes fondam: “Es visu nodošu partneru pārvaldībā un ģimenes fondam.”

Vardanjana bagātība tiek lēsta 1 miljarda ASV dolāru apmērā. Pērn viņš bija 116. vietā Krievijas bagātāko cilvēku sarakstā, liecina “Forbes” dati.

Vardanjans ir investors, filantrops un uzņēmējs, humanitārās iniciatīvas “Aurora” līdzdibinātājs, viens no Maskavas vadības skolas “Skolkovo” dibinātājiem un pirmais prezidents (2006-2011), Apvienotās pasaules koledžas “Dilijan College” līdzdibinātājs Armēnijā, investīciju kompānijas “Troika Dialogs” galvenais partneris (1992-2012).

2019. gadā Korupcijas un organizētās noziedzības izpētes centrs ziņoja, ka Vardanjana investīciju banka “Troika Dialogs” piedalījusies aptuveni 9 miljardu ASV dolāru atmazgāšanā un izvešanā no Krievijas, vēsta “The Insider”.

Nauda pārskaitīta Krievijas prezidenta Vladimira Putina draugam Sergejam Rolduginam, Samāras apgabala eksgubernatora Vladimira Artjakova ģimenes locekļiem un paša Vardanjana draugiem.

Vardanjans šīs apsūdzības noraidīja, publiskojot atklātu uzrunu fonda “Armēnijas attīstības iniciatīvas” mājaslapā: “Publicētajos materiālos sajaukts ir viss: no konteksta izrauta informācija, interpretācijas un izdomājumi. (..) Mūsu juristi šobrīd pēta visas iespējamās tiesiskās darbības, lai aizstāvētu mūsu reputāciju.

Kaut kā aizmirstas, kurā laikā mēs dzīvojām: “Troika” tika izveidota 90. gadu sākumā, kad investīciju un banku industrijas nebija un arī visa valsts atradās starta situācijā.

Toreiz mēs atteicāmies dzīvot pēc “džungļu likumiem” un darījām visu, lai Krievijā radītu civilizētu vidi ar skaidriem spēles noteikumiem. Nav pareizi vērtēt “trijnieka” darbību ārpus vēsturiskā, ekonomiskā un biznesa konteksta, mērot to ar šodienas mērauklām.”

Avots