Tajā brīdī otrs karavīrs ienāca istabā un brīdināja vīrieti, ka viņam būs problēmas ar pārējo vienību, ja viņš īstenos iecerēto.
Šķita, ka viņam brīdinājums netraucē, sacīja Daša, un kolēģis aizgāja, paziņojot, ka tikai pēc 30 minūtēm atgriezīsies vienībā.
“Kad pretojos, viņš mani žņaudza un teica, ka nogalinās. Tad viņš izteica neiedomājamus draudus: “Vai nu tu tagad guli ar mani, vai es atvedīšu vēl 20 cilvēkus.”
Dašas stāstu pārtrauc viņas šņukstēšana. Kamēr meitene runā, satraukta blakus sēž viņas māte.
“Es tikai atceros, ka viņam bija zilas acis, un bija tumšs, un es neko neatceros,” viņa saka.
Daša atzina, ka pēc viņas izvarošanas viņas varmāka vairākkārt mēģināja viņai uzbrukt vēlreiz, līdz palīgā iejaucās divi Krievijas snaiperi, aizvedot viņu un viņas ģimeni uz citu māju.
CNN neidentificē seksuālā uzbrukuma upurus un šajā gadījumā vārds Daša ir pseidonīms.
“Tur viņi pateica, ka nogalinājuši viņu.” Vēlāk Daša uzzināja, ka tie ir meli, kad viņu nākamajā ciematā izsauca krievu izpletņlēcēju komandieris, lai apspriestu uzbrukumu.
Taču tā nebija saruna, viņa saka. Tā bijusi šausminoša pratināšana.
“Viņš (komandieris) izmantoja kaut kādu psiholoģisku taktiku. Viņš sāka teikt to pašu, ko izvarotājs man bija teicis, kliedzot uz mani un (sakot, ka) darīs to pašu, ko izvarotājs. Es biju tik nobijusies un sāku raudāt.”
Pēc tam, kad viņa kļuva satraukta, komandieris nolēmis, ka Daša stāsta patiesību. Tā arī nav skaidrs, kas notika ar “Zils”.
Daša bija dzirdējusi citus krievu karavīrus sakām, ka vainīgajam bijusi “noziedzīga pagātne”. Viņa uzskata, ka viņš meklējis mērķi.
“Mums teica, ka viņš braucot pa ciemu,” sacīja Daša. “Un meklējot cilvēku, kuru viņš varētu… “vieglas uzvedības meiteni”, kā viņi teica.”
CNN vērsās Krievijas aizsardzības ministrijā pēc komentāriem.
Aptuveni nedēļu pēc iespējamā uzbrukuma krievi pameta Dašas ciematu.
13. aprīlī publiskotajā Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) ziņojumā Krievijas spēki Ukrainā konstatējuši starptautisko humanitāro tiesību pārkāpumus, norādot, ka “ziņojumos norādīti ar dzimumu konfliktiem saistīti vardarbības gadījumi, piemēram, izvarošana, seksuāla vardarbība vai seksuāla uzmākšanās.”
CNN nevar patstāvīgi pārbaudīt Dašas baiso pieredzi, taču to paziņojumā apstiprinājuši Ukrainas prokurori Kērsonas reģionā.
Paziņojumā prokurori sacījuši:
“Pateicoties cietušā liecībām un vairāku izmeklēšanas darbību rezultātiem, tas tika konstatēts 2022. gada marta sākumā, kāda ciemata okupācijas laikā, kur nebija Ukrainas karavīru militārā objekta, (notika) kara noziegumi pret civiliedzīvotājiem, tostarp ciemata nepilngadīga iedzīvotāja izvarošana.”
Prokurori atteicās sniegt sīkāku informāciju, minot bažas par privātumu.