Lai arī tagad būs atļauts rīkot saviesīgus pasākumus līdz 25 cilvēkiem, tomēr, ja kāds mājas ballītē saslims, tad visiem tās apmeklētājiem un kontaktpersonām būs 14 dienu piespiedu karantīna.
No 12. maija darbu var atsākt muzeji, bibliotēkas, Nacionālais arhīvs, privātās kultūrvietas. Brīvdabas kino vai koncerti drīkst notikt, ja skatītāji atrodas savā autotransportā.
Klātienē varēs organizēt sporta treniņus ne vairāk kā 25 personām ar savstarpējo distanci 2 metri. Darbu drīkstēs atsākt arī sporta klubi un peldbaseini, taču ar nosacījumu, ka vienā treniņgrupā vienlaikus organizēti pulcējas ne vairāk kā 25 personas, ieskaitot treniņa nodarbības vadītāju un citus darbiniekus. Sporta nodarbības iekštelpās nedrīkst pārsniegt 3 stundas.
Lai mācību process joprojām notiks attālināti, tomēr tiks atļautas klātienes konsultācijas tiem skolēniem, kas gatavojas valsts pārbaudījumiem, arī profesionālās kvalifikācijas eksāmeniem.
No 12.maija drīkstēs būt atvērti bērnudārzi piecgadniekiem un sešgadniekiem. Vecākiem vairs nebūs reizi nedēļā jāiesniedz rakstveida apliecinājums, ka neviens no ģimenes pēdējo divu nedēļu laikā nav bijuši ārvalstīs un nav kontaktējušies ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām.
Nedēļas nogalēs darbu drīkstēs atsākt veikali tirdzniecības centros. Būs gan jānovērš cilvēku drūzmēšanās starp pircējiem. Savukārt restorāni un bāri drīkstēs darboties līdz pusnaktij – tātad par divām stundām ilgāk nekā līdz šim. Sabiedriskās ēdināšanas vietās ir jāturpina nodrošināt divu metru distance starp galdiņiem, taču atvieglojums – pie viena galdiņa drīkst atrasties cilvēki, kas nav vienas ģimenes locekļi.
No 12.maija sabiedriskajā transportā jānēsā mutes un deguna aizsegs. Pasažieri var izvēlēties, kā pildīt prasību – vai ar nopērkamo vai pašdarināto sejas masku. Drīkst izmantot arī šalli vai lakatu. No 15.maija būs atļauts ceļot pa Baltijas valstīm, un, atgriežoties no Lietuvas un Igaunijas, nebūs prasība ievērot 14 dienu pašizolāciju.
Taču ir jāapzinās, ka ikviens pasākums vai tikšanās rada risku saslimt. Plašāka pulcēšanās nozīmē cilvēka personīgās atbildības palielināšanos.
VIDEO: