Video redzams, ka ārste saņem Covid-19 vakcīnu, tomēr filmēšanas leņķis daudziem sociālajos tīklos izraisījis jautājumus. Ja citu ārstu vakcinēšanas laikā tiek parādīts, kā vakcīna iešļircēta rokā, tad šajā video process redzams profilā.
Vīrietis pie video raksta: “Nu šito es nevarēju neielikt. Nav jābūt mediķim lai pateiktu ka tik garu adatu nu nekādīgi nevar iešļircēt viņas tievajā rociņā, ja nu vienīgi tu mauksi caur kaulam. Tas sīkums, ir platpieres kas tam noticētu. Bet nu leņķis tak redzams ka nav īstais (”durot” rokā ļoti nestabils dūriens). Visu pārējo spriediet paši.”
Savu sašutumu paudis arī Andris Kivičs, kurš ir viens no gandrīz 6 000 cilvēkiem, kas ar video pēdējo pāris stundu laikā dalījies sociālajos tīklos.
Zavadska pati šorīt stāsta, ka pēc vakcinēšanās pret Covid-19 jūtas labi un arī kolēģi bijuši pārsteigti, ka viņiem vakcīna nemaz nav sāpējusi, varbūt tikai injekciju jutuši.
“Tie kolēģi, kuri šodien ieradās vakcinēties, ne mirkli nešaubījās par vakcinācijas nepieciešamību un viņi būs stingrais balsts tiem darbiniekiem, kuri varbūt šaubījās. Ja viņi redzēs, ka vakcinētajiem kolēģiem ragi, astes nav izaugušas, čipi signālus nesūta, tad arī viņi sapratīs vakcinācijas nepieciešamību un drošumu,” smaidot atzina Zavadska.
Viņa uzsvēra, ka vakcīna pret Covid-19 kā jebkurš cits medikaments ir reģistrēta Eiropas Zāļu aģentūrā. Vakcinēšana nav invazīva procedūra, par kuru ir jāsaņem cilvēka parakstīta piekrišana. Piemēram, līdzīgi pēc ērču encefalīta vai gripas potes netiek prasīta cilvēka parakstīta rakstiska piekrišana. Tāds pats nosacījums attiecas arī pret Covid-19 vakcīnu, skaidroja infektoloģe.
Pēc vakcinācijas pret Covid-19 cilvēks var turpināt savas ikdienas gaitas, arī sportot. “Gadumijā atļaušos izdzert arī glāzi šampanieša. Arī visi pārējie mediķi, kuri šajās dienās saņems vakcīnu, to droši var darīt, jo alkohols nekādā mērā neietekmē vakcīnu. Tāpat jau mums tik daudz kas patlaban ir liegts,” atzina mediķe.
Pilns sižets redzams TV3 ziņu video (skatīt no 9.40 minūtes)