Kontrolējot Covid-19 ierobežojumus, Valsts policija šā gada februārī sāka administratīvā pārkāpuma procesu pret uzņēmumu par pagarinātāja nelikumīgu pārdošanu Stopiņu novadā.
Netika aizmirsts arī pagarinātāja pircējs, kuram Valsts policija sūtīja vēstuli, lai viņš sniegtu paskaidrojumu par radušos situāciju. Viņš administratīvā pārkāpuma procesā figurēja kā liecinieks.
Jo bija noticis drausmīgs pārkāpums, gandrīz vai noziegums – kāds nelietis ir pircējs, un kādi neģēļi ir tie, kas viņam pārdeva pagarinātāju! Par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu piemērojams naudas sods fiziskajai personai no desmit līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai – no 140 līdz 5000 eiro.
No šā gada janvāra līdz maijam par Covid-19 ierobežojumu pārkāpšanu tika piemēroti 26 406 sodi (Igaunijā šajā pašā laika periodā tika piemēroti 24 sodi jeb 1100 reižu mazāk).
Kādai Covid-19 slimniecei policija novembrī piemēroja 700 eiro lielu soda naudu par to, ka viņa pārvietojusies sabiedriskajā transportā.
Otrās mājsēdes laikā tikai vienā novembra nedēļā tikai vienā Jelgavā, patrulējot pilsētā un kontrolējot, vai iedzīvotāji stingro ierobežojumu laikā no pulksten 20 līdz 5 neatrodas ārpus savas dzīvesvietas bez attaisnojoša iemesla, Jelgavas pašvaldības policija pārbaudīja 448 personas un 44 personām par pārkāpumu piemēroja naudas sodu no 10 līdz 100 eiro.
Laikā no šā gada 8. līdz 10. janvārim (divās dienās) Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) apkalpojamā teritorijā brīvdienu mājsēdes kontroles pasākumu laikā tika pārbaudīta 2361 persona. Par noteiktā pārvietošanās aizlieguma laikposmā no pulksten 22.00 līdz 5.00 neievērošanu tika uzsākti 258 administratīvā pārkāpuma procesi, kā arī doti 362 preventīvi norādījumi. Aizpildītus apliecinājumus par dzīvesvietas atstāšanas iemeslu neatliekamas un pamatotas situācijas gadījumā uzrādīja 2006 iedzīvotāji, savukārt 362 personām saistībā ar brīvdienu mājsēdē noteikto ierobežojumu neievērošanu tika doti preventīvi norādījumi. Tāpat tika sagatavoti 20 ziņojumi par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu. Vienā gadījumā Bauskā policija sievietei par komandantstundas neievērošanu un agresīvu izturēšanos piemēroja 4000 eiro sodu.
Vēl bija gadījums, ka vienam vīrietim par Covid-19 noteikumu pārkāpšanu policija divreiz piemēroja 2000 eiro sodu vienas diennakts laikā.
21. oktobrī vēlreiz tika ieviests visstingrākais “lokdauns”. Atkal jau pirmajās stundās pēc noteikumu stāšanās spēkā policija tvarstīja ielās aizkavējušos iedzīvotājus, raksta nra.lv