Valsts policija (VP) kādam vīrietim Alūksnē piemērojusi 1000 eiro naudas sodu par atkārtotu fiziskās distancēšanās prasību neievērošanu, un šī ir līdz šim bargākā sankcija, kas piemērota kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas, aģentūra LETA noskaidroja VP.
No tiem 79 gadījumos fiksēta pašizolācijas noteikumu neievērošana, bet 199 – pulcēšanās, fiziskās distancēšanās un noteiktā darba laika neievērošana. 121 protokols ir tieši par fiziskās distancēšanās neievērošanu, kad nav ievērota formula “2 un 2” jeb savstarpējā divu metru distance un ne vairāk kā divas personas.
Šajā laikā policija ir konstatējusi vairākus gadījumus, kad personas atklāti un rupji neievēro noteiktos ierobežojumus, īpaši fizisko distancēšanos, un neņem vērā vairākkārtīgus policijas brīdinājumus.
Vienā gadījumā kāds vīrietis, kurš jau iepriekš sodīts ar 50 eiro naudas sodu, atkārtoti pārkāpis šos pašus ierobežojumus – divu metru fizisko distancēšanos.
Otrajā reizē par šī vīrieša izteikto vēlmi neievērot noteikumus policijai ziņoja kāds tirdzniecības centrs. Policijai ierodoties notikuma vietā, vīrietim nu jau piemērots 300 eiro naudas sods, jo pēc atkārtota brīdinājuma, vīrietis turpinājis paziņot, ka viņam “uzspļaut uz šiem noteikumiem”.
Tāpat līdzīgs gadījums ir konstatēts 8.aprīlī, Alūksnē kādai četru cilvēku kompānijai, kura neievēroja fizisko distancēšanos, piemērots kopumā 1450 eiro liels naudas sods. Trim vīriešiem katram piemērots 150 eiro naudas sods, bet ceturtajam kompānijas loceklim – 1000 eiro sods.
Neskatoties uz to, ka tieši šis vīrietis jau iepriekšējās dienas ir vairākkārtīgi brīdināts par nepieciešamās distances ievērošanu, jo regulāri uzturējies ciešā citu cilvēku klātbūtnē publiskās vietās, viņš atkārtoti ignorēja policijas brīdinājumus, kā arī minēja, ka turpinās tos neievērot, sodu skaidro VP.
Patlaban pārējo piemēroto sodu amplitūda ir no 10 līdz 450 eiro, lielākajā daļā gadījumu pārkāpējiem ir piemērots desmit eiro naudas sods.
Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām – no 140 līdz 5000 eiro.