Pavļuts nāk klajā ar ziņojumu saistībā ar Covid-19 atvieglojumiem

“Pagaidām jauni ierobežojumu atvieglojumi netiks ieviesti, kafejnīcu āra terases ir izņēmums,” Latvijas Televīzijas raidījumam “Šodienas jautājums” pauda veselības ministrs Daniels Pavļuts (A/Par), uzsverot, ka joprojām ir spēkā divu nedēļu moratorijs par lēmumiem saistībā ar atvieglojumiem.

Ministrs sacīja, ka valdība piedāvās skaidrus spēles noteikumus, kā āra terašu apmeklēšanu padarīt drošāku. “Tās nedrīkstētu darboties vēlāk par pulksten 21, nevajadzētu servēt alkoholu. Nedrīkst radīt papildu riskus. Par turpmāko – skatīsimies, kādi būs rādītāji,” pauda Pavļuts.

Ministrs arī apstiprināja, ka vakcinētajai sabiedrības daļai jau jūnijā varētu pienākties ierobežojumu atvieglojumi.

“Mēs varētu nopietni apsvērt un darīt pieejamus dažādus atvieglojumus un priekšrocības cilvēkiem, kurus vakcīnas jau ir pasargājušas, tad tiem ir jābūt 30 līdz 40 procentiem iedzīvotāju,” sacīja Pavļuts, sakot, ka nepieciešamais skaits būs vakcinēts līdz maija beigām, bet, kamēr iestāsies pilnā aizsardzība, būs jūnija vidus, kad priekšrocības un atvieglojumus varētu nodrošināt.

Pavļuts arī pauda, ka tiek strādāts pie vakcināciju apliecinoša dokumenta – digitālās vakcinācijas pases, kuras Latvijas iekšējai lietošanai būs pieejamas, iespējams, jau maija beigās vai jūnija pašā sākumā. Taču starptautiski – Eiropas Savienības mērogā – Latvijas jūnija vidū būs gatava pievienoties Eiropas digitālo zaļo sertifikātu sistēmai. Tā gan elektroniskā, gan papīra formātā apliecinās, ka cilvēks ir vakcinēts un pasargāts, vai cilvēks ir izslimojis, vai arī ir testēts un negatīvs. Šo pašu sistēmu varētu izmantot nacionālā mērogā Latvijā.

Jau ziņots, ka veturtdien, 29. aprīlī, izskatot grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, Saeimas vairākums atbalstīja atbildīgās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšlikumu, kas paredz no 7. maija atvērt ēstuvju ārtelpas pakalpojumu sniegšanai apmeklētājiem. Vienlaikus Ministru kabinetam tiek paredzētas tiesības atkarībā no epidemioloģiskās situācijas pieņemt lēmumu uz noteiktu laiku apturēt minēto pakalpojumu sniegšanu.

Tāpat atgādinām, ka valdība otrdien, 27. aprīlī, noteica divu nedēļu moratoriju Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu pārskatīšanai.

Avots