Piebremzēt ar saldumiem!
Puse no atveseļošanās veiksmes stāsta – lai cilvēks saprot, kas ar viņu noticis. Lai apzinās, ka problēmai var būt visdažādākie iemesli, arī tādi, kurus apdomāt nav ienācis prātā. “Ja uzzinu, ka cilvēks apmaldījies savās jūtās, tāpēc svaidās un mokās, atgādinu – nostājies no rīta pie spoguļa un pasaki sev: es esmu skaists, gudrs, stiprs, labs – vislabākais. Skaļi pasaki! Ja tā darīsi katru dienu, drīz pārliecināsies, ka, izturoties pret sevi ar cieņu un paļāvību, kļūsti gan staltāks un drošāks, gan veselāks. Un neaizmirsti teikt labu arī otram. Iemeslu vienmēr var atrast.”
Daudziem muguras sāpju cēlonis meklējams aplamā ēšanā. Eglītis paironizē: dažreiz pat jāsaka – nopērc labas brilles, lai redzētu, ko ēd! Ļoti jāpiedomā par ēdiena kvalitāti.
Bieži arī jāsecina, ka cilvēkam, kurš sūdzas par muguras sāpēm, ir tāds stress, ka, to dzēšot, gribot negribot “jāštopē končas”, kūkas un kāds salds padzēriens. Dakteris atgādina, ka pirms 100 gadiem eiropietes patērēja četrus kilogramus cukura gadā, tagad – astoņdesmit.
Attiecīgi – pirmais nosacījums muguras sāpju mocītajiem: piebremzēt ar saldumiem! Un būt piesardzīgiem ar diētām. Ārsts atzīst, ka cilvēki diemžēl bieži laiž gar ausīm, ka organisms no apēstā gatavs sagremot tikai to, kas tīkams acīm un patīk garšas kārpiņām. Ja divas salātlapas komplektā ar turku zirni apetīti nerosina un sāta sajūtu nerada, labāk maltītei izvēlēties citus produktus. Turklāt ēdot jāatceras, ka barības uzņemšanai ir tiešs kontakts ar smadzenēm. Tikko kumoss uz mēles, tās sūta signālu gremošanai: būs darbiņš! Ja smadzenes samulsinājusi cita informācija – no telefona, ēšanas laikā skatītas filmas vai lasītas avīzes, komanda netiek dota, tāpēc gremošanas trakts tiek pakļauts haosam.
Tas ir svarīgi jebkurā ārstēšanas procesā – noskaidrot, cik lielā mērā cilvēks ir saderībā ar visiem procesiem savā organismā. Savā vidē. Ar ļaudīm, kas blakus. Ar savām jaunajām biksēm un izvēlēto darbu, ar pusdienu maltīti un fizisko aktivitāti.
TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPPUSĒ!