Laikapstākļu anomālijas visā Eiropā. Sinoptiķi noraizējušies par prognozēm janvāra vidum

Nokrišņu ietekmē daudzās Latvijas upēs cēlās ūdens līmenis. Nedēļas nogalē ūdens līmenis dažviet upēs sāka pazemināties, taču citviet tas turpināja svārstīties vai pat paaugstinājās. Joprojām ir spēkā dzeltenās brīdinājuma pakāpes par augstu ūdens līmeni Kurzemes un Vidzemes upēs.

Ciklona ietekmē pastiprinājās vējš, un visspēcīgākās brāzmas tika reģistrētas Liepājā (28,5 m/s) un Ventspilī (27,2 m/s). Debesis lielākoties bija mākoņainas, un visā Latvijas teritorijā tika novēroti nokrišņi – pārsvarā sniegs un slapjš sniegs. Daudzviet izveidojās 2–8 centimetrus bieza sniega kārta, savukārt Kalnciemā sniega segas biezums sasniedza 13 centimetrus.

Laikapstākļi kļuva arī dzestrāki – termometra stabiņš dažviet dienas laikā pieturējās zem nulles, bet zemākā temperatūra tika reģistrēta naktī uz 4. janvāri Stendē, kur gaiss atdzisa līdz -10 grādiem. Jaunās nedēļas sākumā Latviju šķērsos siltā atmosfēras fronte, debesis klās mākoņi, un daudzviet sagaidāmi nokrišņi – sniegs un sasalstošs lietus. Gaisa temperatūra kļūs nedaudz augstāka, un daudzviet naktīs tā saglabāsies virs nulles.

Vakarpusē Sēlijā un Latgalē nokrišņi pastiprināsies, un vietām iespējams ne tikai lietus, bet arī slapjš sniegs un dūmaka. Braukšanas apstākļi uz galvenajiem ceļiem dienas laikā uzlabosies, taču vakarā dažos ceļu posmos iespējama apledojuma veidošanās. Savukārt uz mazākiem ceļiem daudzviet turpinās saglabāties ledus, radot papildu riskus satiksmei. Pūtīs lēns līdz mērens vējš no dienvidiem un dienvidrietumiem. Pēcpusdienā gaisa temperatūra būs robežās no 0 līdz +5 grādiem.

Avots