Krāpnieku atmaskošana var beigties ar nepatikšanām pašam. Rīdzinieka Jāņa stāsts
Visai plašu izplatību internetā ir guvis krāpšanas veids, kad sociālajos tīklos cilvēkus šantažē ar draudiem publicēt kādus viņus kompromitējošus materiālus – sākot ar laulības pārkāpšanu, beidzot ar dalību pieaugušo industrijas filmās.
Krāpnieku aprēķins ir vienkāršs – uzrakstot simt šādu vēstuļu, saņēmēju vidū var gadīties kāds, kuram reiz dzīvē kāja ir paslīdējusi, un kaut ko izdodas arī izspiest. Šādas sarakstes nodošana atklātībai var beigties ar juridiskām sekām, jo izspiedēji parasti rada viltus profilus un izmanto internetā atrastas fotogrāfijas, kas to reālajam īpašniekam var ļoti nepatikt.
50 eiro par neesošu sānsoli
Šāda situācija ir atgadījusies Jānim Riņķim, kurš ikdienā nodarbojas ar sabiedriskajām attiecībām. Viņš “Facebook” saņēma draudzības uzaicinājums no kādas Ilonas Šveices, it kā Liepājas Jūrniecības koledžas latviešu valodas skolotājas. Pirms to apstiprināt, Riņķis vērsās ar jautājumu – vai mēs esam pazīstami. Turpinājumā izvērsās sarakste, kuras laikā tad arī notika naudas izspiešanas mēģinājums.
Riņķis atzīst, ka uzreiz sapratis, ka norisinās šantāža, un saraksti turpinājis ar domu, ka krāpnieki varētu atsūtīt sava bankas konta datus, jo tad būtu reāli atmaskojami, taču viņi izrādījās viltīgāki…
TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPPUSĒ!