Šie notikumi decembrī aptuveni saskan ar laiku, kad JKP Saeimas frakcijas vadītāja Juta Strīķe sāka publiski paust viedokli, ka Gobzems ir partijā “KPV LV” “oligarhu iedēta ola”, no kuras Kaimiņam būtu pēc iespējas ātrāk jātiek vaļā. Strīķe LNT raidījumā gan norādīja, ka viņai par Gobzema sarunu ierakstīšanu un šī ieraksta nosūtīšanu Kaimiņam nekas nav zināms. “Es nevaru pateikt, ko kurš atskaņo “KPV LV” frakcijā un kādu ierakstu. Piedevām no jūsu vārdiem es saprotu, ka tur bija ierakstīts Gobzems. Rakstījis [pats] Gobzems vai kāds cits – es nezinu,” – tā norādīja Strīķe.
To, ka Gobzema un Kaimiņa ienaids saistīts tikai un vienīgi ar nopludināto sarunas ierakstu, viņš paši gan noliedz. Kaimiņš stāsta, ka abiem bijušas vairākas saķeršanās jeb “naidošanās procedūras”.
Tikko kā apstiprināto Krišjāņa Kariņa (JV) valdību atbalstīja 11 no 16 “KPV LV” frakcijas deputātiem. Pret Kariņa valdību, kurā ir arī trīs “KPV LV” ministri, balsoja pieci “KPV LV” deputāti – Gobzems un viņa domubiedri Didzis Šmits, Linda Liepiņa, Karina Sprūde un Iveta Benhena-Bēkena. Paužot personīgo viedokli, Kaimiņš “LNT Ziņu Top 10” norādīja, ka šos deputātus vajadzētu izslēgt no partijas Saeimas frakcijas.
Avots