“Jau deviņus mēnešus dzīvoju mežā – starp debesīm un zemi!” Valdis, kurš zaudējis visu, par mājām sauc Olaines mežu!

“Bez Tabu” 2017. gada jūnijā viesojās Olaines novada Dāvos, 829. meža kvartālā – 2. grupas invalīda Valda adresē. Vīrietis vairāk nekā četrus gadus ir bez pastāvīgas dzīvesvietas, jau ilgāku laiku par savām mājām sauc valstij piederošu mežu.

Sekojot līdzi savu stāstu varoņiem, raidījums “Bez Tabu” sazinājās arī ar Valdi! Vīrietis stāsta, ka viņa dzīvē neesot nekas diži mainījies – vēl joprojām dzīvo starp debesīm un zemi!

Jūnijā kungs ceļmalā bija uzstādījis plakātu, kas vēstīja: ”Eiropieši! Esmu kristietis-invalīds. Mani izmeta mežā. Ja tev ir kas lieks, nemet ārā, bet atstāj šeit.” Vēstījumam gan nebija lemts ilgi atrasties ceļa malā, jo jau pēc pāris dienām tas tika nozagts.

Vasaras izskaņā Valdis izveidoja jauno plakātu ar tekstu: “Olaines dome, Latvijas tiesa mani apzaga. Dzīvoju mežā. Tuvojas ziema, lūdzu izīrējat zemesgabalu!” Plakāts noturējies vairāk nekā divus mēnešus, un kā Valdis smej, tas bijis “indīgāks” par pirmo, un cilvēkiem tas patika!

Valdim ļoti palīdz līdzcilvēki un senākas paziņas! Tuvojoties ziemai, kāds vīrietim aizdevis angļu treileri, lai vismaz būtu kaut kāds jumts virs galvas!

Runājot par Olaines sociālā dienesta sniegto palīdzību, jūnijā, kad pie Valda viesojās “Bez Tabu”, divu mēnešu laikā iestādes pārstāvji nebija apraudzījuši vīrieša dzīves apstākļus, kaut bija informēti par mežā dzīvojošu personu. Pēc raidījuma “Bez Tabu” zvana nekavējoties ieradās četri pašvaldības darbinieki, taču, nesastopot vīrieti, aizbrauca prom.

Vēlāk Olaines sociālā dienesta pārstāvji Valdim atsūtījuši vēstuli ar uzaicinājumu pie viņiem ierasties! Vīrietis tā arī esot izdarījis!

Pārejiet nākamajā lappusē, lai turpinātu lasīt šo rakstu!