Šis scenārijs paredz ieviest arī tā dēvēto “lokdaunu”, proti, aizliegumu atstāt savu dzīvesvietu bez neatliekamas nepieciešamības, dažādu pakalpojumu ierobežošanu, mācības tikai attālināti un citus noteikumus.
Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD), Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS), Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) speciālisti brīdinājuši, ka pēdējo nedēļu saslimstības ar Covid-19 rādītāji skaidri parāda, ka epidemioloģiskā situācija būtiski pasliktinās. Saslimstības pieaugums ir vērojams visā valsts teritorijā un gandrīz visās iedzīvotāju vecuma grupās, tosarp bērnu un jauniešu vidū.
Latvijā aptuveni 90% gadījumu izplatīts ir daudz lipīgākais vīrusa variants. Sekas epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanas gadījumā var būt smagākas, tādēļ jāizvairās no tikšanās ar cilvēkiem ārpus savas mājsaimniecības, jāstrādā attālināti, ja tas ir iespējams, un jāievēro citi drošības pasākumi.
Veselības nozares pārstāvji arī brīdinājuši, ka šā brīža saslimstības kumulatīvais 14 dienu rādītājs (435 Covid-19 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju) būtiski pārsniedz vidējo saslimstības līmeni Eiropas Savienības valstīs un atbilst pagājušā gada decembra epidemioloģiskajai situācijai, kurā tika izsludināta ārkārtējā situācija medicīnā un valdība bija spiesta ieviest striktus drošības pasākumus. Ārkārtēja situacija medicīnā ir kā pēdējais signāls sabiedrībai, ka situācija ārstniecības iestādēs ir ļoti sarežģīta un vajadzīgs ikviena atbalsts cīņā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu.
Veselības ministrijas, SPKC, NMPD, BKUS, PSKUS un RAKUS speciālisti, aicina iedzīvotājus būt maksimāli piesardzīgiem savās ikdienas gaitās, jo šobrīd inficēšanās ar Covid-19 līmenis vērtējams kā ļoti augsts un izprast, ka šobrīd – pie nepārprotamas situācijas pasliktināšanās – nav pieļaujama drošības pasākumu mazināšana. Tas izraisītu vēl straujāku saslimstības pieaugumu, kas rezultētos gan slimnīcu pārslodzē, gan mirstības pieaugumā.
Pirmdien, 10. maijā, Veselības ministrija sasaukusi preses konferenci ar visiem nozarē iesaistītajiem, savukārt otrdien, 11. maijā, valdībā ministrs rosinās spriest par jau iepriekš apstiprināto “D+ scenāriju”.