Bez Tabu sastaptā viļāniete pastāsta arī par bīstamajām rotaļām, piemēram, skraidīšanu pa bēniņiem un jumta kori, bumbiņu mētāšanu no loga uz logu vai balkoniem un tamlīdzīgi. Jau pieminētajā akā savulaik iekritis kāds bērns, glābšanas darbos iesaistīti pat ugunsdzēsēji.
Lai piemērotu šo dzīvošanai, acīm redzams, ka nepieciešams pamatīgs naudas žūksnis. Līdz ar to rodas jautājums, vai tiešām vērts gaidīt to brīdi, kad parādīsies nepieciešamie finanšu resursi, vai arī tomēr nojaukt ēku un atvadīties no potenciālajiem draudiem un briesmām vietējiem bērniem.
Objektu ir apsekojusi būvvalde, un tiek sastādīts atzinums. Un ir nonākuši šobrīd vismaz pie tāda secinājuma, ka, visdrīzāk, ēka ir atzīstama par vidi degradējošu, bet atsevišķās pozīcijās – arī par bīstamu. Lēmumu pieņemšanu apgrūtina īpašumtiesību jautājums, jo zeme zem ēkas pieder kādai juridiskai personai, bet pati ēka kā atsevišķs ēku īpašums ir ierakstīta zemesgrāmatā uz citas juridiskas personas vārda, kura jau vairāk nekā pirms gada tika likvidēta.
Pašvaldība tuvākajā laikā sola aizbarikādēt ēkas piekļūšanas iespējas un arī aku caurumus.
Izrādās, vien dažus desmitus metrus nostāk Viļānu novada pašvaldība savulaik jau nojaukusi vienu daudzstāvu namu. Tas pašvaldībai izmaksāja aptuveni 23 000 eiro. Iespējams, pienācis laiks atvadīties no nākamās neapdzīvotās būves.
VIDEO: