Viņi nekad nav gājuši skolā un slikti runā..
Ir 2023. gads, bet joprojām ir cilvēki, kas dzīvo tieši tā, kā dzīvoja viņu senči pirms vairākiem gadsimtiem.
Viņiem gandrīz nav saskares ar civilizāciju un viņi pat nezina par tādu kā dažādu valstu eksistenci.
Alpīnisti Ismails Atess un Haidars Četinkaja, ceļojot Hošas kalnā Turcijā, nejauši uzdūrās vecai mājai. Tā atrodas 2500 metru augstumā virs jūras līmeņa. Tur viņi satika septiņus cilvēkus – Tešaru ģimeni!
Ģimenes galva Huseins pastāstīja, ka šeit dzīvo kopš dzimšanas dienas, tas ir, 80 gadus. Viņš tikai uz īsu brīdi pameta tēva māju – lai atrastu sievu. Emine ir ne tikai viņa sieva, bet arī attāla radiniece.
50 laulības dzīves gados Tešaram bija desmit bērni. Puse no viņiem ir devusies uz “lielo pasauli”. Huseins un Emine nezina, kā dzīvo vecākie bērni. Vairāk nekā trīsdesmit gadus par tiem nav ziņu.
Jaunākie bērni palika pie vecākiem. Sis Ali tagad ir 28, Eitenam ir 30, Husni ir 32, Metinam ir 35 un Zeinepam ir 37 gadi.
Tešaru bērni nav pazīstami ar civilizāciju. Viņi nekad nav saskārušies ar elektrību vai kanalizāciju. Viņi nemācījās skolā, tāpēc palika analfabēti. Turklāt jaunākie bērni nerunā turku valodā. Tikai vietējā dialektā. Slikti runā, jo vienkārši nav ar ko sazināties. Tešaru ģimenes locekļi nezināja par valsts pastāvēšanu, nekad nav balsojuši vēlēšanās un netika iekļauti nevienā tautas skaitīšanā.
Huseins stāsta, ka viņa ģimene dzīvo gandrīz tāpat kā viņa senči, kas šeit apmetās pirms trīssimt gadiem. Viņi nodarbojas ar lauksaimniecību, ganot mājlopus. Periodiski viens no Tešariem nolaižas uz tuvāko ciematu. Tur viņi apmaina gaļu, pienu vai vilnu pret pirmās nepieciešamības precēm.
Ģimenes galva stāstīja, ka dzīve viņiem ir ļoti grūta. Tāpēc viņš lūdza Turcijas varasiestāžu palīdzību.