Kā norādījuši prokurori, saistībā ar notikušo tiesībsargājošajās iestādēs nav vērsusies nedz Klaipēdas slimnīca, nedz bērnu tiesību aizsardzības speciālisti.
Tikmēr Lietuvas Seima spīkers Viktors Pranckietis atzinis, ka pēc šā notikuma, kas izraisījis plašas atskaņas sabiedrībā, parlamentam acīmredzot nāksies pievērsties jutīgajam jautājumam par vēl nedzimušu bērnu aizsardzību.
“Visupirms būtu jāstiprina izglītība šajos jautājumos, lai topošā māmiņa tiešām saprastu, ka viņa ir topošā māmiņa. Šajā ļoti sāpīgajā gadījumā mēs runājam par to, ka māmiņa pat nav sapratusi, ka ir gaidībās, ka viņa jau otro reizi kļūs par māti,” viņš sacījis žurnālistiem parlamentā.
“Pašreizējie likumi atļautu tikai tik daudz – ja viņa bijusi pie ārsta un uzzinājusi, ka būs māte, tādā gadījumā iedarbojas sociālā aizsardzība, un tad ar viņu iespējams sazināties.”
Lietuvas Seims pagājušajā nedēļā pieņēma grozījumus Bērna tiesību aizsardzības likumā, reaģējot uz vienas sabiedrības daļas kritiku par līdzšinējo pārāk stingro kārtību, kādā bērns var tikt izņemts no ģimenes.
Izrādās, ka dzemdētāja, kura laida pasaulē piedzērušos mazuli, nemaz nezināja, ka viņa ir gaidībās, jo viņa nebija devusies pie ārstiem, tikai dzemdību dienā viņa bija ziņojusi par sāpēm vēderā.