Ir svarīgi atcerēties, ka veselīgs līdzsvars starp tehnoloģiju izmantošanu un tradicionālo grāmatu lasīšanu ir ļoti svarīgs bērnu attīstībai. Gan tehnoloģijas, gan grāmatas sniedz dažādas priekšrocības un iespējas bērniem mūsdienās. Svarīgi ir veicināt bērnu interesi gan par lasīšanu, gan jaunākajām tehnoloģijām, lai tie attīstītos vispusīgi un būtu gatavi nākotnes izaicinājumiem.
Pirms neilga laika soctīklos tika publicēta kāda fotogrāfija, kas patiesi uzrunāja tūkstošiem cilvēku.
Laiks rit uz priekšu, tehnoloģijas attīstās, dzīve paliek vienkāršāka.
Pilnīgi nevar salīdzināt to, kāda dzīve bija pirms 20-30 gadiem, un kāda tā ir šobrīd…
Mūsdienās ir tik daudz iespēju un ērtu dzīvošanas variantu, ka tu vari pat neiziet no mājas. Jo kā zināms, tad lielai daļu cilvēku darbs šobrīd norit attālināti no mājām, ēdienu piegāde arī ir iespējama no mājām. Līdz ar to visi procesi principā var notikt, neizejot no mājas!
Bet, ja runājam jau konkrētāk par mūsdienu bērniem, tad tā vairs nav reta parādība, kad jau maziem bērniem vecāki iegādājas viedtālruņus, kurus bērni izmanto savām prieka vajadzībām.
Bērni šos telefonus var spaidīt stundām ilgi – galu galā taču interesanti!
Tomēr retāk jau publiskās vietās varam redzēt, ka bērnam rokās būtu nevis telefons, bet gan grāmata.
Un tieši šāda bilde tika uzņemta sabiedriskajā autobusā. Spriežot pēc apkārtējā fona, tas nebūt nav Latvijā un izskatās, ka bilde uzņemta krietni ilgāku laiku atpakaļ.
Tomēr tas nemaina pašu būtību!
Šādu skatu mūsdienās noteikti varam retāk ieraudzīt.
Foto ar komentāru, kur autors piebilst, ka šis mazais puika ir gluži kā ceļotājs laikā.
Bērns no pagātnes, braukdams mūsdienu autobusā:
Savukārt cilvēki komentāros dalījušies ar to, ka mūsdienās ir gan bērni, kas lasa, un ir arī tādi, kas nelasa. Līdz ar to viennozīmīgi nevar pateikt, ka bērni mūsdienās vispār nelasa grāmatas. Tā noteikti nav.