5 lietas, ko kategoriski aizliegts darīt stiprā salā

Barwāni Mēs visi kādreiz veicam ierastas darbības, pat nenojaušot, ka pieļaujam milzīgas kļūdas. Taču dažas no tām var nopietni kaitēt mūsu veselībai, sevišķi, ja tās attiecas uz gada aukstāko periodu – ziemu, kad risks saslimt ir vislielākais.

Suriānwān Šodien mēs parunāsim par 5 lietām, ko kategoriski nedrīkst darīt lielā salā.

Eersel 1.  Satīties šallē

Daudzi no mums, sargājoties no aukstuma, ietin šallē degunu un muti. Šo pašu kļūdu pieļauj mammas, kuras salā satin bērniem šallē pusi no sejas. Jo to nedrīkst darīt. Siltie garaiņi, kurus jūs izelpojiet, sasūcās šallē un tās virspusē izveido ledus kārtiņu. Tas izraisa to, ka gaiss, kuru jūs izelpojiet, izejot tai cauri, kļūst vēl aukstāks, kas savukārt noved līdz angīnai un citām saaukstēšanās slimībām. Ja tomēr jums nākas ietīt sejas lejasdaļu šallē, elpojiet caur degunu, un sekojiet, lai deguns nebūtu zem šalles. Tas ļaus sasildīt izelpoto gaisu un novērsīs ledus kārtiņas veidošanos.

2. Smēķēt
Smēķēšana aukstumā palēnina asins cirkulāciju, kas, savukārt, var kļūt par iemeslu ekstremitāšu apsaldēšanai.

3. Atrodoties ārā, dzert karstus dzērienus

Vēl viena izplatīta kļūda, kuru pieļauj daudzi no mums. Jā, karstie dzērieni ir noderīgi aukstā laikā, jo tie aktivizē organisma aizsargreakciju un uzlabo asinsriti. Taču vienlaikus tie paplašina asinsvadus, bet tas sekmē to, ka organisms pastiprināti zaudē siltumu. Dzert karstu kafiju vai tēju ir ieteicams ne vēlāk kā 30 minūtes pirms došanās laukā.

Halle (Saale) Pārejiet nākamajā lappusē, lai turpinātu lasīt šo rakstu!