Viņš operāciju zālē dzied un pūš balonus no gumijas cimdiem: mazos pacientus sajūsmina kolosāls ķirurgs Liepājā

Rīdzinieki Inga un Uldis Pazari bija Liepājā, kad pēkšņi ar bērnu vajadzēja doties uz vietējo slimnīcu. Viņiem ir ko teikt, un tas ir publisks paldies jaukākajai ārstu komandai Liepājā ar Jāni Vozņesenski priekšgalā.

“Laikā, kad visi sūdzas par ārstu attieksmi traumu punktos, mēs ar savu mazulīti sastapām medmāsas, kuras māk sataisīt rentgenu mazulim sekundes zibsnī, ķirurgu, kurš operāciju zālē dzied bērnam dziesmas un pūš balonus no gumijas cimdiem. Turklāt savu darbu izdara ļoti profesionāli un ātri!” Facebook raksta Inga Pazare, kurai iepriekš šķita, ka tā notiek tikai filmās.

Labi vārdi ir laimīgākais brīdis

“Laimīgākais brīdis ārsta darbā ir, kad cilvēks par tavu paveikto pasaka labus vārdus. Un arī tad, ja ieraugi pacientu, kuram pēc visiem papīriem un diagnozēm vairs nevajadzētu ne staigāt, ne elpot uz šīs pasaules, bet jūs pēc pāris mēnešiem satiekaties slimnīcas koridorā, un viņš pasmaida,” saka pats ārsts, Liepājas Reģionālās slimnīcas Traumatoloģijas nodaļas traumatologs Jānis Vozņesenskis.

Viņam visi pacienti ir vienlīdz svarīgi, kā viņu mācījuši – ārstē prezidentu un bezpajumtnieku vienādi, bet bezpajumtnieku ārstē labi. Bijušie pacienti neaizmirst arī pēc gadiem, piezvana, atnāk ciemos, kad satiek uz ielas, aprunājas. Traumatologs gan savus ārstējamos atceras vairāk pēc rētām, jo sejas redz maz.

Aizvilināts uz Liepāju

Dakteris Vozņesenskis ir dzimis jelgavnieks. To, ka būs ārsts, zinājis jau no bērnības, un profesijas izvēle bijusi apzināta. Pēc vidusskolas beigšanas iestājās Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātē, sestajā kursā izvēlējās specializēties traumatoloģijā ortopēdijā.

“Tā iegriezās dzīve. Es nemēģinu lauzt dabīgo dzīves ritējumu. Protams, bija doma par ķirurģisku novirzienu, nevis terapeitisku. Sāku mācīties pie vēdera ķirurgiem, sarunājos ar viņiem, aizgāju kaut ko palīdzēt – tā pa bišķītim, bišķītim. Bet tagad tieši tāpat, kā pērk futbolistus, pērk arī ārstus. Liepājas Reģionālajai slimnīcai bija par mani interese, un uzreiz pēc ārsta grāda iegūšanas braucu šurp. Tagad es te esmu jau piecus gadus,” stāsta traumatologs.

Turpinājumu lasiet nākamajā lappusē!