VIDEO: Šausmīga avārija uz Rumbulas šosejas. Suni Bingo pēc trieciena izsviež caur aizmugurējo stiklu – dzīvnieks “nolido” vairākus metrus

Andris kopā ar ģimeni un suni vārdā Bingo devās mājup pēc suņa pastaigas. Diemžēl šoreiz pastaigā beidzās teju vai traģiski, par to ziņots raidījuma “Degpunkts” sižetā.

Andris stāsta, ka viņu automašīnā milzīgā ātrumā “ielidoja” cits spēkrats. Tā rezultātā suns, kas atradies aizmugurē, vairākus metrus tika izsviests pa aizmugurējo stiklu un “nolidojis” vairākus metrus līdz piezemējies uz braucamās daļas. Saimnieks zināja gan stāstīt, ka izskatās, ka dzīvnieks būs ticis sveikā cauri un nekādas acīmredzamas traumas šobrīd nav redzamas.

Pats suņa saimnieks izteicis versiju, ka, iespējams, otras automašīnas šoferis braucot ir skatījies mobilajā tālrunī vai pat rakstījis ziņu, jo citādi neesot izskaidrojams tas, kā gaišā dienas laikā var nepamanīt otru spēkratu un ar tādu ātrumu “ielidot” aizmugurē…

Jāuzsver, ka šis atgadījums kārtējo reizi ir aktualizējis jautājumu par mājdzīvnieku (kaķu, suņu u.c.) pārvadāšanu automašīnās.

Latvijas Veterinārārstu biedrības Mazo Dzīvnieku veterinārārstu sekcijas vadītājas vietniece, veterinārārste Lita Konopore stāsta, ka šobrīd Latvijas likumdošana neparedz nekādus noteikumus attiecībā uz mājdzīvnieku pārvadāšanu transportlīdzeklī. “Protams, ka tas ir klaji nepareizi!

Jāsaprot, ka mājdzīvnieka pārvadāšanas drošība attiecas ne vien uz paša dzīvnieka drošību un ērtību, bet arī uz ceļu satiksmes drošību.

Cilvēki nespēj iztēloties, kādas situācijas var gadīties, ja dzīvnieks, kuru jūs vedat automašīnā, piemēram, pēc operācijas un kurš nav speciālā transportēšanas būrī, izkļūst salonā un sāk, piemēram, izrādīt agresijas pazīmes un kaķis ar nagiem “ielec” šofera sejā! Kas notiktu tādā brīdī – šis braucējs, visticamāk, kaut kur ietriektos un labi, ja tur nebūtu citu cilvēku!”.

Runa nav tikai par dzīvnieku pašu drošību, bet arī autovadītāju un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību. Tāpat veterinārārste uzskata, ka Latvijā vajadzētu būt tādām pašām prasībām attiecībā uz dzīvnieku pārvadājumiem automašīnā, kā tas ir lielākajā daļā Eiropas valstu, piemēram, Vācijā – kur mājdzīvniekiem, braucot automašīnā ir jābūt vai nu transportēšanas būrī, vai nu ar speciālām restēm nodalītā bagāžas nodalījumā vai arī – piesprādzētiem ar speciāliem pārvadāšanas iemauktiem. Latvijā šobrīd šādu prasību nav!Lita Konopore zina stāstīt, ka Latvijas Veterinārārstu biedrība varētu nākt klajā ar ierosinājumu likumdošanas pastiprināšanai šajā jautājumā un vērsties ar priekšlikumiem Satiksmes ministrijā. “Šobrīd likumdevējs diemžēl šādas prasības nav noteicis. Mans skatījums, ka deliģējumam ir jānāk no Satiksmes ministrijas puses, jo šīs prasības, pirmkārt, ir jānosaka satiksmes drošības dēļ. Prasību izpildi būtu jākontrolē Ceļu policijai. ”

Veterinārārste stāsta, ka atbildīgiem saimniekiem jau šobrīd mājdzīvniekus automašīnā vajadzētu pārvadāt tikai trīs iespējamajos variantos: speciālā transportēšanas būrī, ja dzīvnieks sēž uz aizmugurējā sēdekļa, tad piesprādzētam ar speciāliem šim mērķim paredzētiem iemauktiem vai arī automašīnas bagāžas nodalījumā,  ko no mašīnas salona nodala speciālas restes, kādas ir nopērkamas gan mājdzīvnieku preču veikalos, gan auto preču veikalos.

“Noteikti nedrīkst dzīvniekus pārvadāt vienkārši tāpat auto bagāžniekā vai vienkārši uz aizmugurējā sēdekļa. Pirmkārt, avārijas brīdī tas apdraud pašu dzīvnieku, otrkārt – arī šoferi, kā rezultātā var notikt avārija tikai tāpēc, ka dzīvnieks ir pārvietojies, piemēram, pa salonu,” – stāsta Lita Konopore.

Suns, kas avārijā “izlidoja” pa logu un saimnieka Andra stāsts šajā sižetā:

Avots