VIDEO: Rīgas sabiedriskajā transportā nofilmēts prātam nepieņemams skats

Skatītājs norāda, ka uzņemtajā video redzams “Rīgas mikroautobusu satiksmes” (RMS) šofera rupjš Covid-19 ierobežojuma par atļauto pasažieru skaitu pārkāpums. Video autors arī piebilst, ka šis neesot izņēmums, bet gan ierasts skats 333. maršruta mikroautobusos pēcpusdienas reisā. Konkrētais video uzņemts 11.februārī ap plkst. 14.00.

Gogoļa ielā pie Centrāltirgus ir viena no 333. maršruta mikroautobusa pieturvietām. Un, kā norāda “Bez Tabu” skatītājs, tieši šajā pieturā iekāpj lielākā daļa pasažieru un dodas Ziepniekkalna virzienā.

“Bez Tabu” skatītāja uzņemtajā video redzams, ka vairāki cilvēki stāv mikroautobusa salonā, kas ir pretrunā izsludinātajiem ierobežojumiem.

RMS pārstāvji no komentāriem klātienē gan izvairās. Tomēr, pārbaudot video fragmentu, uzņēmuma darbinieki secina, ka filmēšana esot notikusi brīdī, kad pasažieri piecēlās kājās, lai izkāptu pieturā.

“Stāvot kājās, rodas iespaids, ka salons ir pārpildīts, taču, skatoties video materiālu no cita rakursa, kur kamera filmē no mikroautobusa salona augšas, ir skaidri redzams, ka visi pasažieri sēž, ievērojot šaha principu. Neviens kājās nestāvēja,” skaidro ”Rīgas Mikroautobusu satiksme”.

Uzņēmums gan nenoliedz, ka vadītājs tomēr ir uzņēmis vairāk pasažieru nekā atļauts. Turklāt ar šoferi jau esot veiktas pārrunas, lai turpmāk rūpīgāk tiktu ievēroti noteiktie ierobežojumi.

Sociālajos tīklos gan klejo līdzīgas ainas, kas fiksētas autobusos, trolejbusos un tramvajos. “Rīgas satiksmes” pārstāve gan norāda, ka katrs no gadījumiem ir individuāls.

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju un Covid-19 izplatību, Rīgas mikroautobusos esot būtiski samazinājies pasažieru skaits – vidēji 5 līdz 9 pasažieri vienā braucienā. Arī “Rīgas satiksme” fiksējusi strauju pasažieru skaita kritumu – no 400 000 līdz pat 180 000 darbdienā.

Avots