VIDEO: īrnieks miljonu vērtu īpašumu Jūrmalā pārvērš par “bomžu” māju; pa pagalmu skraida plikas meitenes un dzirdami šāvieni

Aptuveni miljonu eiro vērta īpašuma Jūrmalā īpašniece, kura pati dzīvo ārvalstīs, pirms nepilna gada izīrēja plašu teritoriju ar savrupnamu un viesu māju kādam vīrietim. Īrnieks ilgstoši nemaksā par īri (2000 eiro mēnesī), iekrājis iespaidīgu komunālo pakalpojumu parādu. Īpašniece jau ilgstoši un nesekmīgi cenšas izlikt īrnieku. Nepalīdz arī policija, kurai savādās likumdošanas dēļ neesot tiesību izraidīt īrnieku no teritorijas.

Īpašniece un viņas pārstāve uzskata, ka vīrietis apzināti, izmantojot robus likumdošanā, atradis īpašumu, kurā ieperināties. Īpašuma teritorija un ēkas nepilna gada laikā bojātas un nekoptas, tāpat no savrupmājas pazudusi sadzīves tehnika, ko apliecina izīrēšanas brīdī sagatavotais pieņemšanas-nodošanas akts.

Kaitnieciskais īrnieks nekautrējas nodot īpašumu apakšīrei, kas arī ir pretrunā īres līgumam. Tādējādi vīrietis neatļauti pelna lielas naudas summas.

Milana, īpašnieces pārstāve: “1. septembrī būs gads. Visu šo laiku viņš nav maksājis nedz par īri, nedz komunālajiem pakalpojumiem. Šai mājai par parādiem jau atslēdza gāzi, ūdeni, elektrību, arī atkritumus jau neizved.”

Lai īrnieka dēļ neiedzīvotos nepatikšanās ar parādu piedzinējiem, īpašniece no savas kabatas daļēji apmaksājusi komunālo pakalpojumu parādu, stāsta Milana. Tāpat īpašnieces pārstāve teic, ka pēc tam, kad parādu dēļ SIA “Jūrmalas ūdens” atslēdza ūdens padevi, īrnieks patvarīgi to atjaunoja, noraujot plombas. Patvarību konstatējis arī ūdensapgādes uzņēmums.

Īpašnieces pārstāve raidījumam stāsta, ka īrnieku vienpusēji lauzts līgums, bet izlikt šo cilvēku pēc likuma nevar, kamēr nebūs tiesas sprieduma par izlikšanu. Taču tiesāšanās varētu aizņemt vismaz divus gadus.

Īpašniece un viņas pārstāvji gan pa labam, gan ar viltību centušies atgūt kontroli pār īpašumu. Situācija nonākusi līdz absurdam: īpašuma teritorijā var iekļūt vien tad, kad īrnieka nav mājās. Tādu izdevību izmantoja vēl nesen, kad, iekļūstot teritorijā, īpašnieces uzticības personas centušās aizsargāt teritoriju, neielaižot tajā īrnieku.

Savukārt īrnieks, kā iemūžināts video, par to draudēja īpašnieces uzticības personām un izsauca policiju, kas norādīja, ka īpašniecei nav tiesību izlikt īrnieku no īpašuma, kamēr to neatļauj tiesa.

Likumsargi palīdzēja īrniekam atgriezties īpašumā.

Īpašnieces pārstāve neizpratnē ir arī par īrnieka uzdzīvi īpašumā, kas pamatīgi nokaitinājusi kaimiņus: “Te bijuši šāvieni, viesojušās plikas meitenes, redzēti arī visādi bandītu izgājieni. Kas te notiks tālāk – atliek tikai cerēt, ka māja kā tāda paliks vietā. Tā nu ir kā “bomžu” māja! Pa nepilnu gadu policijai ziņots kādas 23 reizes par notiekošo šeit.”

To apliecina arī kaimiņi.

Elena, kaimiņiene:”Plikas meitenes skraidīja pa apkaimi. Ļoti piedzērušās un jaunas. Karantīnas [Covid-19 ārkārtējās situācijas] laikā, kad cilvēki sēdēja mājās, te notika “tusiņi”. Te vācās liels daudzums cilvēku, skanēja skaļa mūzika no divām lielām skandām. Skanēja tā, ka aizvērtie logi trīcēja. Vairākkārt kaimiņi sauca policiju. Policija atbrauc, bet tam nav nekādas jēgas.

Kaimiņi paši sāka risināt, kas noveda pie tā, ka viņš [īrnieks] tvēra pēc ieroča. Dzirdējām šāvienu.

Mēs atrodamies aiz tūjām, neredzējām, varbūt viņš biedēja, bet kaimiņi redzēja no loga. Mums te dzīvo ģimenes ar bērniem, kuriem jāskatās un jāklausās tajā visā!”

Uz “Bez Tabu” telefona zvanu īrnieks Haralds neatbildēja.

Valsts policijā informē, ka par un ap konkrēto īpašumu, tajā notiekošu un pret īrnieku uzsāktas vairākas administratīvās lietas un trīs gadījumos uzsākts kriminālprocess.

Plašāk raidījuma “Bez Tabu” sižetā: