Mēnesi pirms insulta, organisms sūtīs jums šos signālus. Neignorējiet tos!

0
Advertisement

Pirmkārt, jums derētu zināt, ka ir 2 galvenie insulta veidi: išēmisks un hemorāģisks. Išēmisku insultu biežāk izraisa artēriju bloķējums vai sašaurinājums, kā rezultātā krasi samazinās asins plūsma.
Hemorāģiskais insults ir retāk sastopams. Tas ir iemesls smadzeņu asiņošanai. Bet pagaidiet, es gribu uzdot jums ļoti vienkāršu jautājumu: Vai jūs zināt, kas ir insults? Iespējams, jūs teiktu šādi: tā ir artēriju slimība, kas aiziet uz smadzenēm. Taču šī nav pareiza atbilde. ASV katrs piektais nāves vai invaliditātes gadījums, notiek insulta dēļ.

Insults rodas, tad, kad asinsvadi pārvadot skābekli un barības vielas uz smadzenēm vai nu rodas asins receklis vai asinsvadi plīst. Kad notiek šāda parādība, daļa smadzeņu pārstāj saņemt skābekli. Tagad jūs droši vien jautāsiet, kādas tad ir insulta sekas? Smadzenes – ļoti sarežģīts orgāns, kas kontrolē dažādas ķermeņa funkcijas. Insulta laikā, asinis nesasniedz zonu, kas kontrolē konkrētu organisma zonas funkciju, un šis orgāns pārstāj normāli funkcionēt.

Lai turpinātu lasīt šo rakstu, pārejiet nākamajā lappusē!

Advertisement