Varis Vētra tiek šokēts par Imanta Kalniņa mazmeitu..

Aktieris Varis Vētra, kurš režisora Dž. Dž. Džilindžera vadībā strādā pie izrādes “Petuški”, atzinīgi izsakās par Džiļa asistenti horeogrāfi Lindu Kalniņu (27), mācītāja Krista Kalniņa meitu un komponista Imanta Kalniņa mazmeitu.

Nesen izveidotajā “Willa teātris “3. augustā notika Igora Gatina lugas “Petuški” pirmizrāde Dž. Dž. Džilindžera režijā. Izrādē redzami aktieri Varis Vētra, Mārtiņš Vilsons un Aigars Vilims, kā arī Dailes teātra viena no šarmantākajām jaunās paaudzes aktrisēm Lelde Dreimane.

Sarunā ar žurnālu “Kas Jauns” Varis Vētra atklāj, ka darbs ar Dž. Dž. Džilindžeru viņam ir jauna, interesanta pieredze. Bet jo īpaši patīkams atklājums viņam ir sadarbošanās ar režisora asistenti Lindu Kalniņu, kuru izmēģināt spēkus teātrī savulaik iedrošināja tēvamāsa aktrise Rēzija Kalniņa. Linda ar Džilindžeru sadarbojas jau aptuveni trīs gadus.

Linda ar savu tēvamāsu aktrisi Rēziju Kalniņu. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

“Linda ir burvīga! Smalkjūtīga, taktiska, pieklājīga, saprotoša, gudra. Jūtams, ka meitene ir labi audzināta un viņai ir ne tikai iedzimtas komunicēšanas prasmes, bet arī kvalitatīvs kompetences un inteliģences saturs. Darbam pieiet ļoti nopietni, iedziļinoties, un – kas ir svarīgi aktieriem – viņai ir dabiska spēja veicināt kolektīvā nepiespiestu gaisotni un radošumu. Viņa ir īsta komandas dvēsele, un domāju, ka viņai ir ļoti liels radošais potenciāls. Lindai piemīt tā īpašība, ka viņa ar savu atbalstošo attieksmi prot iztulkot režisora uzdevumu kopīgā platformā. Aktieriem tas ir nozīmīgi. Mums, daudziem vecā kaluma skatuves cilvēkiem, līdz viņai vēl augt un augt taktiskuma ziņā. Cilvēcīgā ziņā ar savu labestību un sirsnību Linda atgādina savu vecmāmiņu Helgu Dancbergu,” sirsnīgi par kolēģi izsakās Varis Vētra.

Varis Vētra. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Avots