Valters Frīdenbergs par attiecībām, veselību un piedošanu vecākiem: “Pēdējā stundiņā es gribētu priecāties par dzīvi”

 

– Uz salvetēm rakstīti jauno dziesmu vārdi.

– Un ne tikai. Jā, tā bija tāda komūnas vietiņa.

– Mārtiņš bija ļoti nesaķemmēta personība.

– Jā, bet viņam arī nevajadzēja ķemmēties…

– Viņš jūs nepavilka uz dūksnāja pusi, nesaindēja?

– Tu domā, ar bohēmu? Tā nebija saindēšana. Domāju, tieši otrādi – mēs diezgan daudz mācījāmies no tā laika. Tā bija dzīves skola. No Putnu balles neviens nav aizgājis bohēmas dzīvē.

– Bijāt imūni? Daila Martinsone bija uzlikusi tādus kā skafandriņus?

– Nezinu, kas tam par iemeslu, bet neviens nav pavilcies uz tādu dzīvesveidu. Kā jaunā mūziķu paaudze vispār. Varbūt mēs citādi domājam, uztveram skatuvi. Iepriekšējās paaudzes mūziķi, uz kuriem skatāmies kā uz leģendām, uz kuru līmeni mums vēl jātiecas, vēl dzīvo tajā bohēmā, bet mums šī lieta vairs neder.

– Lai gan arī jūs kādu laiku dzīvojāt Piecos vilkos.

– Jā, arī es savos divdesmit daudz dzīvojos pa ballītēm un, protams, ar visām no tā izrietošajām sekām – galvassāpēm nākamajā dienā un ko tik ne. Bet tajā brīdī tas tika izdzīvots. Vai tas bija viens klikšķis vai pāris mēnešu periods, kad sapratu – hmm, man to vairs nevajag. Nav tādas tieksmes.

Tu tāpat gribi iziet sabiedrībā vai ņemt to pie sevis, bet vienā brīdī tas no klubu apmeklēšanas pārtop par mājās pasēdēšanu. Tur saaicini cilvēkus, kurus tiešām gribi redzēt, ir sarunas, foršas vakariņas, galda spēles. Gribas saturīgi pavadīt laiku, nevis notriekt naudu par kaut kādiem dzērieniem, pārmaksāt. Gribas mierīgi pasēdēt ar savējiem, jo tas piepilda.

– Freimis nenoliedzami sevi dedzināja no abiem galiem.

– Viņš bija tāda personība. Un ne tikai bohēmā, ne tikai balzama mīlestībā. Viņš sevi dedzināja arī kā cilvēks – emocionāli, iekšēji.

– Kā tu domā, tā bija bērnības trauma?

– Noteikti. Viņš negribēja, lai mēs to piedzīvojam, tāpēc deva visu labāko Putnu balles jauniešiem. Viņš mūs sargāja no tā, kaa notiek mūzikas industrijā, negribēja, lai saņemam pārāk lielus sitienus.

Turpinājumu lasiet nākamajā lappusē!