Valters Frīdenbergs par attiecībām, veselību un piedošanu vecākiem: “Pēdējā stundiņā es gribētu priecāties par dzīvi”

Cilvēks, nonācis kritiskā dzīves punktā, aizdomājas, cik vasaru mums vispār ir dots… Arī Valters Frīdenbergs ir iemācījies baudīt ik dienu – tas nekas, ka sāp vai nav spēka. Nu viņš atgriežas Gudrs, vēl gudrāks jaunākajos raidījumos.

Tas ir dīvaini, ka dažus savus līdzbiedrus mēs zinām jau no pavisam maza vecuma. Piemēram, kad auga mazais Raimonds Pauls, viņu pazina tikai Iļģuciema ļaudis, bet žiperīgo Valteru no Dzeguzītes – visa Latvija. Pēc tam viņš kopā ar Kārli Būmeistaru jeb Kažu labi nostartēja Eirovīzijā, dziedāja Putnu ballē, atjaunotajā Tumsā…

Līdz uzrunāja – internetā un no televizoru ekrāniem. Ar milzīgi sakoncentrētu spēku Valters, jauns cilvēks ar slimības ēnu sejā, lūdza palīdzību. Un solīja dziedāt, ja paliks dzīvs. Tauta savu mīlestību apliecināja ziedojumos un vēstulēs. Pārcietis smagu ārstēšanos Vācijā un nesen veiktu operāciju Latvijā, Valters, lai arī pārvietoties ir grūti, saņemas un strādā gandrīz ik dienu.

Galvenais ir gūt prieku

– Pirms gada teici – esmu Valters Frīdenbergs, laimīgs cilvēks. Vai šodien vari teikt to pašu?

– Jā, īstenībā iekšēji esmu laimīgs. Ir likstas, par kurām visi zina, ar kurām man ir bijis jācīnās un būs jāsadzīvo visu mūžu, bet tāpat esmu laimīgs. Protams. Jo viss, kas ir apkārt, ceļ uz augšu un neļauj noslīkt. Pozitīvais ir augstāks par negatīvo – jebkurā gadījumā. Pat ja jāpiespiežas pasmaidīt, tas noteikti ir daudz labāk nekā ieslīgt negatīvismā.

– Tev ir eksaktā izglītība…

– Līdz vidusskolas beigšanai pilnīgi noteikti – Zālīša skola, 1. Ģimnāzija. Bet augstākā izglītība ir humanitāra, esmu politologs. Tātad ir abas puslodes – gan eksaktā, gan humanitārā.

– Kā tu domā – kas vispār ir cilvēks?

– Tas ir liels jautājums. Mēs esam dažādi, viens tic reinkarnācijai, cits Dievam, trešais īsti netic nevienai no šīm lietām un vada savu laicīgo dzīvi. Es laikam esmu tajā trešajā – dzīvoju to, kas man ir dots.

Foto: Rojs Maizītis

Turpinājumu lasiet nākamajā lappusē!