Vai zināji, ka bērniņš var piedzimt arī “BEZ DZIMUMAKTA”?!

Otra paralēle, kas vērojama starp pasauli, kurā mīt kukaiņi, un pasauli, kurā dzīvojam mēs, cilvēki, ir neauglības problēma. Jau vairākus gadus zinātnieki ir norūpējušies par straujo neauglīgo ģimeņu skaita pieaugumu. ASV

Medicīnas asociācijas žurnāls šajā sakarībā publicējis prātu stindzinošu šīs problēmas izklāstu. Daudzi ārsti šo situāciju dēvē par neauglības epidēmiju. Ja situācija attīstīsies tikpat strauji, pēc gadiem piecdesmit dzemdēt spēs tikai retā sieviete. Noskaidrots, ka kukaiņu populācija pagaidām ar volbahiju nav inficēta un gandrīz visas kukaiņu mātītes spēj dot pēcnācējus, taču pietiek volbahijai parādīties, un 80–95% kļūst neauglīgas.

Par laimi, ne cilvēka, ne citu siltasiņu radījumu organismā šī baktērija nav atklāta. Zinātnieku centieni ar to inficēt peli pagaidām bijuši nesekmīgi. Mikrobiologs Skots O’Nīls uzskata, ka volbahija nespēj izturēt mūsu ķermeņa temperatūru (+37 grādus). Ja tādas baktērijas, kāda ir volbahija, tiks atklātas cilvēka organismā, bezkontakta grūtniecības cēlonis vairs nebūs noslēpums.