Vai zināji, ka bērniņš var piedzimt arī “BEZ DZIMUMAKTA”?!

Vainīgas infekcijas?
Mediķi sāka nopietni analizēt bezkontakta grūtniecības gadījumus. Izrādījās, ka visbiežāk šāda parādība novērota vietās ar augstu infekcijas slimību līmeni. Izskanēja pieņēmums, ka kaut kāda baktērijas forma, nokļuvusi sievietes organismā, var stimulēt neapaugļoto olšūnu un rosināt to attīstīties. Taču Federālais saslimstības kontroles centrs Atlantā ASV šo versiju uzskatīja par nepamatotu un nenopietnu. Tajā pašā laikā kukaiņu, kāpuru, ērču un citu bezmugurkaulnieku pasaulē (ar kuru, lai arī tāli, tomēr esam radniecīgi) baktērijām vairošanās procesā ir ļoti svarīga nozīme.

Pati pazīstamākā no baktērijām, kas ietekmē vairošanos, ir volbahija. Uzskata, ka tā lieliski iedzīvojas aptuveni 5 miljonos (gandrīz vai pusē) kukaiņu sugu. Tieši volbahija ir atbildīga par bezdzimuma vairošanos, jo liek neapaugļotajām olšūnām sākt dalīties. Taču tikai ar to vien volbahijas unikālās spējas nebeidzas. Izrādās, tā vai nu visus vīriešu kārtas embrijus nogalina, vai arī pārvērš sieviešu kārtas embrijos. Tas nav nejauši. Saglabājot tikai sievišķās kārtas pārstāvjus, volbahija nodrošina sev normālu eksistenci.

Mainās arī dzimums
Vispārsteidzošākais ir tas, ka pēdējā laikā arī sievietēm reģistrēti augļa dzimuma izmaiņas gadījumi. Turklāt visas šīs izmaiņas bijušas tikai vienā virzienā – no vīrišķā uz sievišķo. Tas, kā šīs pārvērtības notiek cilvēkiem, pagaidām nav zināms. Kukaiņu organismā volbahija iznīcina vīrišķos hormonus un palīdz izstrādāt sievišķos. Bet, ja dzimuma maiņa kaut kādu apstākļu dēļ tomēr nenotiek, izkropļotais kukainis tik un tā aiziet bojā. Cilvēkam, pat ja pārvēršanās notikusi, jaundzimusī meitenīte nolemta ciešanām.

Pārejiet nākamajā lappusē, lai turpinātu lasīt šo rakstu!