“Stjuartes kliedza – galvas zemē! Cilvēkiem asaras acīs!” “airBaltic” lidmašīna veikusi avārijas nosēšanos Rīgas lidostā. (+VIDEO)

Trešdien, 12.jūnijā, Jūlijas ģimenei bija paredzēts lidojums uz Odesu, ap plkst.22.00 viņa ar vīru un diviem maziem bērniem ieradās Rīgas lidostā. Jūlijas reisa izlidošana bija paredzēta plkst.23.45. Pēc bagāžas nodošanas un dokumentu pārbaudes cilvēki sakāpa lidmašīnā un noskaņojās lidojumam. Pēc pacelšanās pagāja vien dažas sekundes, kad notika kas pavisam negaidīts.

“Lidmašīnas labajā pusē sadzirdējām kaut kādu blīkšķi, redzēt neko neredzējām. Pēc dīvainās skaņas salonā parādījās vibrācija. Lidojam daudz, bet šoreiz bija tāda nesaprotama vibrācija. Kaut kā raustījās uz augšu, uz leju. Uzreiz saprātam, ka kaut kas nav kārtībā. Pagāja kādas piecpadsmit minūtes pilots mums paziņoja, ka pacelšanas brīdī kaut kas notika. Viņi paši nesaprata, kas notika un ir jāatgriežas Rīgā, lai minimālā ātrumā pārlidotu pacelšanās joslai. Viņiem no zemes vajadzēja vizuāli pārbaudīt, kas notika ar lidmašīnu. Vai aizvērās šasija vai kaut kas aizdegās. Viņi nezināja kas notika,” par notikušo raidījumam “Degpunktā” pastāstīja Jūlija un viņas vīrs Pavels.Paziņojums pasažieros raisījis apjukumu, jo daudziem licies, ka nekas nopietns nav noticis. Lidmašīnas pilots sācis riņķot ap Rīgu un vairākas reizes lidojis pāri ieskrējiena joslai.

“Pateica, ka viņi pārbaudīja visu un mums tomēr būs jāatgriežas. Ir kaut kādi bojājumi, un būs jāveic avārijas nosēšanos. Tā kā lidmašīna bija pilnībā uzpildīta, mums bija stundu jāpatērē degviela. Mēs vienu stundu riņķojām virs Rīgas un Jūrmalas, tērējām degvielu. Pa visu šo laiku mums piedāvāja ūdeni tik, cik katrs vēlējās. Mēs lidojām vienu stundu un 33 minūtes,” atminas Jūlija.

Kad tuvojās nosēšanās, cilvēki sāka skatīt lūgšanas, bet lidmašīnas personāls saspringtā balsī nolasīja drošības instruktāžu. Pasažieriem bija jāsavācas, jāpiesprādzējas un jāgatavojas ārkārtas situācijai. Kā stāsta gaisa kuģa pasažieri, nolaišanās brīdis bija ļoti satraucošs.

“Viņi mācīja, kā pareizi sagrupēties, kurā pusē būs izlaisti piepūšamie trapi un kā rīkoties ar bērniem, iedeva segas, lai ievīstītu bērnus. Tādā ziņā personāls strādāja augstā līmenī. Viņi vērsa uzmanību, ka jāiegaumē divas frāzes. Ja mēs kliegsim “evakuācija, evakuācija”, tad visi stājāmies un katrs no savas puses pa piepūšamo trapu nolaižamies zemē. Ja būs “nosēšanas normāla”, tad visi paliek sēdēt savās vietās,” stāsta pasažieri.

TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPPUSĒ!