Skaudra patiesība par Latvijā tik populāro nabagu ēdienu – ROLTONIEM! (+VIDEO)

Reiz lielveikalā noklausījos sarunu sev aiz muguras: māte bērniem teica: “Vakariņās šodien būs zupa!” Un uz letes nobira sešas paciņas ar vislētākajām nūdelēm, tautā sauktām par “roltoniem”. Jā, viena paciņa maksā maz – dažus centus. Taču par 6 paciņu centiem bērniem būtu varējis tapt buljons no burkāna, kartupeļa, kāda zaļumiņa – dārzeņiem, kas reāli veicina veselīgumu no ēdienreizes. Šoreiz par to, ko īsti sevī slēpj tik populārie “roltoni”.

Ātri pagatavojamās nūdeles visbiežāk izvēlas divu iemeslu dēļ: nav naudas vai nav laika. Tās, kā zināms, ir tipisks studentu ēdiens, bet tās nesmādē arī strādnieki, kuriem žigli kaut kas jāapēd darba laikā. Tāpat zināms, ka “roltonus” ēd nabadzības dēļ – kad vienkārši nav naudas nekam labākam.

Roltoni – tas nu jau ir sugas vārds, līdzīgi kā termins ‘pamperi’ apzīmē visu firmu autiņbiksītes, lai gan pēc būtības pieder tikai “Pampers” zīmolam.  Ar vārdu ‘roltoni’ saprotam jebkuras ātri pagatavojamās nūdeles – vai tās maksā 20 centus paciņā, vai 1,50 eiro par iepakojumu. To formula lielākoties ir viena: izkaltēti makaroni plus viena vai vairākas paciņas ar garšvielām, kas jāsamaisa kopā ar karstu ūdeni un – maltīte gatava! Taču kāda tā ir?

Lielākais tauku daudzums slēpjas pašās nūdelēs, ne garšvielu paciņās, kas nāk tām līdzās. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Turpinājumu lasiet nākamajā lappusē!