Sinoptiķi šodienai izplata brīdinājumu!

Sestdien Latvijā, starp mākoņiem karsējot saulei, gaisa temperatūra pakāpsies līdz +24..+28 grādiem, mazāka tveice saglabāsies piekrastē, prognozē sinoptiķi.

Saistībā ar gaidāmo karstumu Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis dzeltenās krāsas brīdinājumu.

Agrā sestdienas rītā vietām Latvijā – galvenokārt Daugavpils pusē, Sēlijā un Zemgales dienviddaļā – līst, reģistrēti arī daži zibens spērieni, liecina meteoroloģiskā informācija. Piektdien teju visā Latvijā kaut nedaudz uzlija, daudzviet bija intensīvas pērkona lietusgāzes, vairāk negaiss plosījās Vidzemē, tai skaitā Rīgā un Pierīgā. Valstī kopumā tika reģistrēti vairāk nekā septiņi tūkstoši zibens uzplaiksnījumu.

Iedzīvotāji vietām ziņoja par krusu un vēja lauztiem kokiem, taču novērojumu stacijās netika reģistrētas par 14 metriem sekundē stiprākas vēja brāzmas. Lielākais nokrišņu daudzums reģistrēts Rīgā, Kuldīgā un Līvānu novada Rožupē, kur tas sasniedza 19-23 milimetrus.

Minimālā gaisa temperatūra naktī uz sestdienu bija +13..+18 grādu. Deviņos rītā gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā pārsniegs +20 grādu, nedaudz vēsāk būs teritorijās, kuras sedz bieza mākoņu sega, kā arī vietām piekrastē.

Sestdienas rītā pūš lēns vējš, saulainākais laiks ir valsts ziemeļos.

Rīgā mākoņi daļēji sedz debesis, gaisa temperatūra naktī nav noslīdējusi zemāk par +17 grādiem.

Turpinājumu lasiet nākamajā lappusē!