Sindroms, kurš aplipina 80% no visām sievietēm!

Esi uzmanīga! Tas apturēs iedzimto degradāciju!

Kaut kad manī ieperinājās “tantuks”! Ne uzreiz. No sākuma, it kā “ieskrēja paciemoties uz minūtīti” pie manas vieglās, pārdrošās, bet tajā pat laikā spēcīgās, pārliecinātās “iekšējās meitenes”.

Tas viss notika tā: “pēkšņi ne no kurienes ņēma un uzradās” saimnieciskuma uzplūdi, tieksme tīrīt un mazgāt. Bet pats galvenais – kā rūkšana uz mājiniekiem, “ka nevienam citam, izņemot mani, šajā mājā nekas nav vajadzīgs”. Bet “iekšējā meitene” ātri izlika aizsēdējušos viešņu aiz durvīm. Un visiem atkaļ kluva viegli un jautri.

Tiesa gan, pēc dēla piedzimšanas nelūgtā viešņa sāka mani apciemot arvien biežāk un biežāk, paslēpusies zem sociāli iedrošinošām pienākuma un atbildības sajūtas maskām. Pēc meitas piedzimšanas “tantuks” pārcēlās pie manis uz visiem laikiem. Rupji un ciniski. Kopā ar visām savām mantām – skumjām, melanholiju, garlaicību,  mājsaimnieciskumu un lieko svaru. Viņa manā mājā veica revīziju un ar stingru roku aiz durvīm izlika meitenīgo garderobi un pavisam noteikti aizliedza nēsāt augstpapēžu kurpes. Kad es kautrīgi piedāvaju ieiet apakšveļas veikalā, “tantuks” bija nepielaužams: “Kur?! Dēlam kombinezonu vajag!”

Ar katru dienu viņa arvien drošāk iekārtojās mājās. Bērni arvien retāk smējās, draugi arvien retāk nāka ciemos, bet vīrs retāk ausī čukstēja visādus maigus vārdus. Bet kādā saulainā rudens dienā manai “iekšējai meitenei” nāca atskārsme: dzīve kļuvusi vienkārši neciešama.

Nopirkusi augstpapēžu zābakus un nokrāsojusi matus ugunīgi oranžā tonī, es izmetu no savas mājas ļauno, resno, saimniecisko “tantuku” ar viņas borščiem, rukšķēšanu, nogurumu un pienākuma sajūtu. Un uzrakstīju priekš sevis 8  baušļus cīņai ar “tantuka” sindromu.

LIKUMS Nr. 1

Visu dari viegli un ar mīlestību

Kā saka filosofi, kas iekšā, tas ārā. Ja tu priecājies par pasauli, izbaudi katru dzīves minūti, tad arī iekšeji kļūsti skaistāka, patīkamāka: gan apkārtējiem, gan arī veiksmei. Tavs labais noskaņojums, gluži kā ūdens viļņi izplatās uz visiem, kas apkārt. Tikai “tantuki” aizmirst, ka laimīgām mammām ir laimīgi bērni, un laimīgām sievām ir laimīgi vīri.

Pārejiet nākamajā lappusē, lai turpinātu lasīt šo rakstu!