Nīderlandes geju pāris stāsta par šausmām Rīgā: “Mūsu virzienā lidoja pudeles! Nebrauciet uz Latviju!”

Geju pāris no Nīderlandes Niels Heijsters un Džonatans Kupens bija devušies uz Rīgu, lai jauki pavadītu brīvdienas. Tomēr, lai baudītu atpūtu, viņi bija spiesti brīvdienas pavadīt, ieslēgušies viesnīcas istabiņā, jo pilsētā viņi piedzīvojuši homofobiskus un rasistiskus uzbrukumus, kā dēļ puiši baidījušies iziet Latvijas galvaspilsētas ielās.

Holandes dienas laikrakstam „Algemeen Dagblad” Niels Heijsters pastāstīja: „Mēs nezinājām, ko sagaidīt Rīgā, bet domājām, ka būs jaukas brīvdienas. Pēc ierašanās Rīgā vispirms pastaigājāmies pa pilsētu, bet pēc tam sameklējām restorānu, kurā pasēdēt. Mans draugs ir ar tumsnēju ādas krāsu un tāpēc uzreiz piesaistīja uzmanību. Izskanēja aizskarošas piezīmes, un viņš tika fotografēts. Viss aizvien kļuva sliktāk. Mūsu virzienā pat lidoja tukšas pudeles, uz mums kliedza. Mēs nesapratām, ko tieši mums saka, bet tas viss bija diezgan draudīgi. Bārmenis ignorēja mana drauga pasūtījumu. Mēs devāmies uz viesnīcu un vairs neuzdrīkstējāmies no tās iziet”.

Heijsters pazvanīja uz ceļojumu aģentūru, Nīderlandes vēstniecību un „Amnesty International”,  un uzreiz pasūtīja atpakaļceļa biļetes. Brīvdienas tika pārtrauktas ātrāk, nekā bija plānots.

Ceļojumu aģentūrā viņiem pat prātā nebija ienācis, ka pie „svarīgām lietām”, kas jānorāda ceļotājiem, būtu jāpaziņo, ka viņi ir geji vai melnādaini, jo tās taču nav nekādas lietas, kas radītu kādus šķēršļus ceļot pa Eiropu.

Turpinājumu lasiet nākamajā lappusē!