Valdība nolēma atjaunot nāvessodu, lai noziedznieki nepaliktu nesodīti par saviem noziegumiem. Vai Jūs piekrītat viņu lēmumam?

0
Advertisement

Ohaio štatā gatavojas atjaunot nāvessodu savā teritorijā sākot ar 2017. gadu.

Šis paziņojums tika veikts 3. oktobrī, balstoties uz jaunajiem protokoliem saistītus ar nāvessoda atjaunošanu, veicot injekciju.

Ohaio štatā pārtrauca nāvessoda izpildi ar injekcijas palīdzību medicīnisko līdzekļu lielā trūkuma dēļ, kuri tika izmantoti procedūrā. Šobrīd, pēc tā kad valdība atjaunoja savus protokolus saistītus ar nāvessodu izpildi izmantojot injekciju, to sāks pielietot nākamā gada sākumā.

Valdība informēja rajona Augstākās tiesas tiesnesi Edmundu Sargusu par to, ka viņi grasās atjaunot nāvessodu pielietojot dažādas preparātu kombinācijas, analogas tām, kuras izmantoja nāvessoda izpildes laikā Oklahomā. Preparātu kombinācija, kura tika izmantota Oklahomā ieguva atbalstu no ASV Augstākās tiesas, kas apstiprināja, ka dotie preparāti nav pretrunā ar punktu Konstitūcijā “Par cietsirdīgu sodīšanu”.

Pēdējais nāvessods Ohaio tika izpildīts 2014 gadā, kad notiesātais, izvarotājs un slepkava, Denis Makgvuairs tika sodīts ievadot nāvējošo injekciju. Šajā incidentā valsts amatpersonas izmantoja injekcijas prototipu un sajauca divu veidu narkotikas, lai sodītu viņu. Procedūra ilga 20 minūtes un tika uzskatīta kā neveiksmīga. Šis notikums kļuva par iemeslu nāvessoda apturēšanai Ohaio.

Ohaio štata rehabilitācijas un korekcijas Departamenta pārstāvis Džolens Smits teica: “Pēc atjaunotās politikas sākuma tiesnesis Sarguss noteikti atjaunos Ronalda Filipsa lietu. Filipsam bija piespriests nāvessods jau 1993. gādā par 3 gadīgas meitenītes izvarošanu un nežēlīgu noslepkavošanu”.

Pārejiet uz nākamo lapu, nospiežot tās numuru zemāk.

Advertisement