NEGAIDĪTI! Latvijā būs skola, kurā mācīties varēs tikai zēni. Bet – ir viens īpašs nosacījums!

Vecumnieku novada Bārbeles pagastā pirms sešiem gadiem slēgtās pamatskolas vietā, šoruden durvis vērs Bārbeles Zēnu skola. Mācību process notikšot pēc Montesori principiem, bet interešu izglītībā tikšot radīta interese par vieglo aviāciju. Ideju par skolu izlolojis priesteris Andrejs Mediņš, lai radītu viņuprāt, piemērotu vidi jauno vīriešu izaugsmei, vēsta LTV Ziņu dienests.

Kādreizējā Bārbeles skolas ēkā tagad pilnā sparā rit remontdarbi. Šo skolu reformu sākumā slēdza jau pirms sešiem gadiem, taču jau septembrī ēkā mācības atsāksies. Tur gan meitenēm vietas nebūs, proti, skola paredzēta bērnudārzniekiem un jauniem zēniem no 1.-3.klasītei.

Jaunās Bārbeles Zēnu pamatskolas direktore Ilona Blūma skaidro, ka skolas programma būs tāda pati kā visur, taču liels akcents tiks likts uz ārpusklases nodarbībām. “Viens no nosacījumiem, lai šeit mācītos, ir tēva klātbūtne. Mēs kopā ar zēnu tēviem ikdienu pavadīsim gan kopā mācību procesā, gan darbos pēc tam,” saka direktore. Tēvi saviem dēliem varēšot “pieslēgties” pat tikai vienreiz nedēļā, arī tas tiks augstu vērtēts jaunajā Zēnu skoliņā. Plānots, ka skolā daudz palīdzēs arī bērnunamu bērniem, bāreņiem un pamestajiem.

Turpinājumu lasiet nākamajā lappusē!