Mirstošā vīrieša ģimene atnāca viņu apciemot, bet izrādījās, ka palātā viņa nebija. Kad viņu atrada, visi zaudēja valodu

Mums visiem ir lietas, ko mēs gribētu izdarīt pirms nāves. Vieni sapņo noskriet maratonu, citi – redzēt vienu no lielākajiem pasaules brīnumiem. Bet, kad laiks ir palicis pavisam nedaudz, pēdējās vēlmes var būt pavisam vienkāršas. Tā notika arī ar mūsu stāsta varoni.

75 gadus vecais Kristens Hansens dzīvoja savas dzīves pēdējās dienas. Slimnīcā viņam bija aortas aneirisma plīsums, kas prasīja sarežģītu operāciju un ilgu atveseļošanos. Diemžēl operācijas veikšanai Kristens bija jau pārāk slims un vājš, bet bez tās viņš turpretī nespēja dzīvot. Ārsti vīrietim teica, ka tuvāko dažu dienu laikā, iespējams pat dažu stundu laikā viņš nomirs no iekšējās asiņošanas.

Kristenam nekas cits neatlika, kā sēdēt slimnīcas gultā un gaidīt. Viņam nebija laika pārdomāts savu dzīvi, tāpēc vīrietis lūdza medmāsiņu izpildīt viņa pēdējo vēlēšanos, kas izrādījās gaužām vienkārša. Viss, ko Kristens gribēja, bija viena cigarete un glāze vīna.

Dāņu slimnīcā, kurā Kristens atradās, bija stingri aizliegts smēķēt, bet ārsti un medmāsas uzskatīja, ka šis ir īpašs gadījums un tāpēc varētu izlikties neredzam notikumu.  Viņi izveda cilvēku gados uz palātas balkona, lai viņš varētu izsmēķēt cigareti, iedzert vīnu un baudīt savu pēdējo saulrietu.

Par laimi Kristenam bija iespēja pavadīt laiku kopā arī ar saviem tuviniekiem.

2

Pārejiet nākamajā lappusē, lai turpinātu lasīt šo rakstu!