Lūk ko ļoti svarīgu palaida garām policiste, kura tika atlaista no darba, mazā Ivana pazušanas laikā!

Par bezdarbību saistībā jūlija traģiskajiem notikumiem, kad bija pazudis un vēlāk atrasts miris piecus gadus vecais liepājnieks Ivans Berladins, no dienesta Valsts policijā (VP) atbrīvota policijas darbiniece, apstiprināja Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieka palīdze Diāna Petersa.

Policijas darbiniece, kura palaida garām informāciju, ka mazais zēns nākamajā dienā pēc pazušanas redzēts Dubeņu ciemā, veica dienesta pienākumus VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Operatīvās vadības nodaļā.

VP jau iepriekš informēja, ka kāda policijas amatpersona, pieņemot informāciju par iespējamo bērna atrašanās vietu iepriekšējā dienā, ko it kā esot apgalvojis cits cilvēks, nenodeva šo informāciju tālāk meklēšanas grupai, tādējādi rupji pārkāpjot sava darba instrukcijas un neveicot normatīvajos aktos paredzētās darbības. Pret minēto VP amatpersonu IDB tika ierosināts kriminālprocess par iespējamu valsts amatpersonas bezdarbību un jūlijā tika piemērots drošības līdzeklis – aizliegums ieņemt konkrētu amatu.

Septembrī ar VP priekšnieka Inta Ķuža pavēli amatpersona tika atvaļināta no dienesta VP.

Alnis Stabule/ F64 Photo Agency

Pārejiet nākamajā lappusē, lai turpinātu lasīt šo rakstu!