Ļoti skarba patiesība par latviešu “X Faktoru” !!

Ja aiz “X Factor” nestāvētu slavenais un negantais producents Saimons Kouels, tas būtu viens no parastiem talantu šoviem. Bet Kouela šovs ir te, skatāms TV3, un varam vērtēt, vai Latvijā dalībnieki spēj izturēt nežēlīgos “X Factor” noteikumus vēsta portāls – nra.lv

Skarbais orkāns vārdā Kouels

Saimons Kouels ir “X Factor” formāta izveidotājs un īpašnieks, viņš definējis tā īpašības un pats tās pārstāv. Kouelu un viņa izskatā šova žūriju raksturo tiešs, ass, nesaudzīgs ambīciju pārņemto dalībnieku snieguma vērtējums. Viņš ir ikonisks dažādu talantu šovu žūriju pārstāvis, kas spējīgs atņemt pēdējās drosmes paliekas pat pašiem iedomīgākajiem. Kouels ir nežēlīgs jauno mūziķu kritiķis, dalībnieku ilūziju un maigas diplomātijas graujošākais spēks TV formātos. Kritizēts par uzbrukumiem dalībniekiem. Slavēts par spēju prognozēt talantu potenciālu. Labi nopelnījis ar visu minēto un savu uzņēmību.

Žūrijas pārstāvja krēslā viņš pasaka to, ko par “wannabe mūziķu” izredzēm domā daudzi, tādā veidā, kā retais spēj pateikt, tāpēc šovs ar tā sastāvdaļām ir kļuvis par globāla līmeņa biznesu.

Uzsvars jāliek uz vārdu “bizness”, kura interesēm pakļauti dalībnieki un arī saturs, kas ik pa laikam tiek atsvaidzināts ar komiķu viesošanos vai citu jauninājumu palīdzību. “X Factor” joprojām spēj saistīt daudzus miljonus skatītāju lielās valstīs, tas varētu būt viens no pēdējiem veiksmīgajiem masu auditorijai paredzētajiem TV formātiem. Tāpēc tas pielāgojas masu gaumei, vairāk par masu kultūru tajā nemeklējiet!

Iedvesmojiet mani trīs minūtēs!

Ko īsti atlasa skarbā žūrija šovā “X Factor”? Viņi paši to nevar skaidri pateikt. Formāta veidotāji skaidro, ka meklē “nedefinējamu kaut ko”, kas pietuvina priekšnesumu zvaigznes līmenim. “X Factor” idejas pamatā ir šovbiznesa pārstāvju cerība, ka kaut kur staigā, dušā dzied vai slepeni strinkšķina ģitāru kāds lielisks talants. Ja to izdosies atrast publiskā atlases procesā, kas izstiepts vairāku mēnešu garumā, tad izdosies nopelnīt ne tikai šova laikā, bet arī vēlāk – virzot jaunatrasto talantu cauri šovbiznesa brikšņiem. Ielūgumu piedalīties izmanto arī cilvēki, kam nekad nevajadzētu kāpt uz skatuves. Tāpēc “X Factor” ir neadekvāto pašvērtējumu un publiski ar pamatīgu troksni sabrukušo cerību šovs.

Pārejiet nākamajā lappusē, lai turpinātu lasīt šo rakstu!