Ļaudis izbrīnīti un pat aizspriedumaini: Autobusu Rīga – Tallina vada trausla sieviete. (+FOTO)

Starptautiskajā sieviešu dienā jeb 8.martā starptautiskā autobusu operatora “Lux Express” vissievišķīgākā vadītāja Jūlija, kura ik dienu iepriecina maršruta Rīga-Tallina pasažierus, stāsta par to, kā tas ir pārstāvēt profesiju, ko tradicionāli pieņemts uzskatīt par “vīriešu lietu”. Viņa norāda, ka galvenais ir drošība un pēc tam var domāt par emocijām un citām dzīves problēmām.

Neskatoties uz savu sievišķību, Jūlija virtuozi pārvalda lielo, vairākas tonnas smago spēkratu, palīdz “Lux Express” pasažieriem ar bagāžas iekraušanu un izkraušanu, kā arī vienmēr ir gatava sniegt pirmo palīdzību, ja tas nepieciešams. “Ja jūs mīlat ceļu un debesis, kā arī labprāt esat uz riteņiem, tad šī profesija ir pat ļoti piemērota. Un šajā gadījumā nav svarīgi, vai pie stūres sēž vīrietis vai sieviete!” saka Jūlija, bet atzīst, ka galvenais vadītāja darbā ir pasažieru drošība un rūpes par ikvienu.

Autobusa šoferim, pēc Jūlijas teiktā, jābūt drosmīgam un gatavam pieņemt ārkārtas lēmumus nekavējoties. Jāsaprot arī tas, ka var gadīties nepieciešamība sniegt pirmo palīdzību, kā arī jābūt spējīgam ātri reaģēt dažādās situācijās. “Tāpat jāspēj sazināties vairākās valodās, tostarp krievu un angļu” Jūlija uzskaita nepieciešamās “Lux Express” autobusa vadītāja prasmes.

Saskaņā ar viņas teikto, vadītājam vienmēr jāspēj ar pasažieriem komunicēt, lai kāda arī būtu situācija: “Kad dodamies ārpus apdzīvotām vietām, es visus piekodinu lietot drošības jostas, ar ko aprīkoti visi “Lux Express” autobusi, kā arī informēju par citām ērtībām, tostarp multimediju ierīcēm, karsto dzērienu automātu, rozetēm pie katra sēdekļu pāra. Vēl ziņoju, ka autobusā stingri aizliegts lietot alkoholu un smēķēt.”

Pārejiet nākamajā lappusē, lai turpinātu lasīt šo rakstu!