“Latvijas Gaisa satiksme” paziņo, kādas sekas būs Krievijas plānotajai raķešu pārbaudei virs Baltijas jūras.

Krievijas Jūras spēku plānotā raķešu pārbaude virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā apgrūtinās pasažieru aviopārvadājumus minētās teritorijas gaisa telpā, sacīja VAS “Latvijas Gaisa satiksme” preses sekretārs Arnis Lapiņš.

Viņš norādīja, ka aviopasažieru pārvadātājiem būs jālido apkārt teritorijai, kurā Krievija plāno veikt raķešu izmēģinājumus, kas varētu sadārdzināt dažādas ar aviopārvadājumiem saistītās izmaksas, tostarp degvielas. Tāpat viņš sacīja, ka, lidojot ap minēto zonu, pieaugs arī ceļā pavadītais laiks.

Jau ziņots, ka Krievijas Galvenais gaisa satiksmes vadības centrs ir informējis Latviju, ka Krievijas Jūras spēki no 4. līdz 6.aprīlim virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā plānot veikt raķešu šaušanas pārbaudi.

Civilās aviācijas aģentūra (CAA), atsaucoties Krievijas aicinājumam, ir piekritusi slēgt Latvijas gaisa telpu raķešu šaušanai paredzētajā zonā, apstiprināja CAA direktors Māris Gorodcovs. Viņš norādīja, ka gaisa telpas slēgšana ir standarta procedūra, kas tiek veikta, kad par to informē militāristi. Taču, pēc Gorodcova teiktā, šāda veida aktivitātes līdz šim Latvijā neesot bijušas.

Turpinājums nākamajā lappusē!