Latvijā Vijai deva tikai mēnesi – kā divu meitu māmiņa cīnās ar vēzi?!

Kā iepriekš vēstīt, mākslinieki un mūziķi aktivizējās cīņai pret vēzi, atbalstot savu kolēģi Valteru Frīdenbergu, taču šādu cilvēku, kam neatliekami ir nepieciešama palīdzība, šobrīd ir vairāk nekā trīsdesmit, un tieši viņu ārstēšanai tiks izlietoti no šovakar, 30. janvārī, koncerta “Vienoti par iespēju” biļetēm gūtie ieņēmumi.

Starp šiem cilvēkiem arī ir Vija Amosova, kurai visa Latvija deva iespēju cīnīties par dzīvību un vēl redzēt savas meitiņas.

Kā informē Vijas vīrs Artūrs, šodienas koncertā saziedotā nauda daļēji tiks novirzīta arī Vijas ārstēšanai, jo sākotnējās cerības uz ātru izārstēšanos tomēr neattaisnojās. Ceļš uz atveseļošanos izrādījās daudz ilgāks un smagāks.

Jau vēstīts, ka 19. jūlijā Vijai palika 30 gadi, taču šo jubileju viņa sagaidīja slimnīcā prom no savām meitiņām – vienu mēnesi un dažas dienas vecās Lotes un divus gadus vecās Laumiņas.

Kopš Lotes gaidību septītā mēneša Vijai bija regulāra vemšana, ko mediķi norakstīja uz grūtniecības toksikozi. Vijas meitiņa pasaulē nāca ar ķeizargrieziena palīdzību, jo Vija bija novārgusi un pēc mazulītes piedzimšanas svēra vien 43 kilogramus. Mediķi mierināja, ka bērniņš vairs nespiež kuņģi, nemitīgā vemšana pāries un pašsajūta uzlabosies. Tomēr tā nenotika un Vija izlēma veikt kuņģa pārbaudi – endoskopiju, kas atklāja šokējošu diagnozi – ļaundabīgu kuņģa audzēju.

Turpinājums nākamajā lappusē!