Latvijā konstatēti vēl 6 jauni Covid-19 gadījumi

Latvijā aizvadītajā diennaktī konstatēti seši jauni Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā veikti 2189 Covid-19 testi, reģistrēti seši jauni saslimšanas gadījumi.

Latvijā kopā veikti 177 885 izmeklējumi, saslimušas 1185 personas, 1022 izveseļojušās, 31 mirusi.

Pēdējās diennakts laikā stacionēts viens pacients ar Covid-19. Kopā stacionāros ārstējas divi  pacienti ar vidēji smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīti 187 pacienti.

KONTEKSTS:

Jūlija sākumā Latvijā vērojams reģistrēto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība nolēma atjaunot dažus ierobežojumus kafejnīcām, un saīsināt kafejnīcu un restorānu darbības laiku. Tāpat nolemts reģistrēt katru ieceļotāju no ārvalstīm.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Avots