Latviete Sardīnijā: vai viegli dzīvot svešā zemē un to iemīlēt

Olita Supe jau astoņus gadus dzīvo Sardīnijā un strādā tūrisma jomā. Viņa iemīlējusi šo salu un labprāt arī citiem stāsta par tās šarmu, savdabīgumu un tradīcijām – gan tāpat vien pie vīna glāzes, gan savā blogā “Bellasardinija.com”. Tomēr šoreiz Olita dalījusies pārdomās, kā tas ir dzīvot svešā valstī, un tā kā viņas stāsts sociālajos tīklos sacēla īstu komentāru un viedokļu vētru (diskusiju atradīsi šeit), piedāvājam arī “TūrismaGids” izlasīt Olitas stāstu.

“Aizvakar sāku rakstīt šo rakstu un vakar, braucot mašīnā, pa “Radio Monte Carlo” dzirdu, ka zinātniski ir izpētīts un pierādīts, ka pārcelties dzīvot uz citu valsti ir viena no vērtīgākajām dzīves bagāžām katra cilvēka dzīvē, un to pat iesaka darīt, ja vien ir iespēja un pietiek drosmes, jo, uzsākot dzīvi citā zemē, ikviens atbrīvojas no pagātnes, atklāj sevī jaunas spējas un talantus, iemācās svešvalodu, iepazīst citu kultūru, iemanto daudz jaunu draugu…Klausījos un piekritu katram vārdam. Beigās viņi saka: “Zvaniet un stāstiet savu pieredzi – kā ir dzīvot citā valstī? Kur jūs pašlaik esat, ko darāt, kas ir mainījies jūsu dzīvē? Varbūt tieši jūsu stāsts iedvesmos kādu, kurš jau gadiem sapņo pārcelties uz citu valsti, bet nevar saņemties!?” Man tik ļoti gribējās viņiem piezvanīt, jo zinu, ka manu stāstu visi itāļi klausās ar sajūsmu jeb, kā saka viena mana draudzene, “ar atplestu mutīti”, bet es nepiefiksēju viņu numuru un man jau pēc 5 minūtēm bija viena tikšanās, tā kā nesanāca arī noklausīties citus interesantos stāstus.

Latviete Sardīnijā: vai viegli dzīvot svešā zemē un to iemīlēt
Foto: Olita Supe

Pirmie vārdi, kas man nāk prātā, ja jāatbild uz jautājumu, kā ir dzīvot citā valstī, ir: brīnišķīgi! Vismaz man, jā, brīnišķīgi! Sardīnija ir vieta, kuru es ne par ko un ne pret ko nemainītu! Taču ļoti skaidri apzinos, ka visa pamatā ir mana mīlestība pret šo dievīgo salu, mans entuziasms, optimisms, pozitīvisms, drosme un skaidra apziņa – ko es vēlos no dzīves. Iekārtoties citā valstī tā pa īstam, tā, lai cilvēks justos neatkarīgs un laimīgs, patiesībā ir ļoti grūti un tam ir vajadzīgi vairāki gadi, jo, lai integrētos sabiedrībā, kur valda pilnīgi cita mentalitāte un pilnīgi cita izpratne par lietu būtību, ir jābūt atvērtam un elastīgam savā domāšanā, ar lielu kapacitāti pielāgoties un gatavam mainīties. Pirmos gadus man juka un bruka, lūza sprakšķēdami stīvie un konservatīvie uzskati par to, kāda ir pasaule.

Pārejiet nākamajā lappusē, lai turpinātu lasīt šo rakstu!