Komiķei Jolandai Suvorovai nepieciešama līdzcilvēku palīdzība!

Kas Jauns par Suvorovas skarbajām vecumdienām vēstīja jau 2014. gadā. Jolanda tad sūrojās, ka viņas pensija ir 256 eiro, taču klāstīja, ka vasarās allaž darbojas muzikālā teātra izrādēs un piepelnās arīdzan ar saviem koncertiem. Bet nu jau vairākus gadus skatuves māksliniece sūdzas, ka dzīve kļūst arvien sliktāka. Arī šajā pavasarī Jolanda Kas Jauns atklāja, ka neesošo darba piedāvājumu dēļ ir jādzīvo diezgan trūcīgos apstākļos. Šobrīd viņa iztiek ar 300 eiro pensiju – liela daļa naudas aiziet zālēm, par pārējo grūti ko atļauties, un izveidojies arī komunālo maksājumu parāds, kuru mēnešos, kad nav apkures, viņa cenšas nomaksāt.

Katram vajadzētu saņemt 1500 mēnesī

Jolanda stāstīja, ka trūkuma un nomāktības dēļ brīžiem bijusi pat doma aizbraukt no Latvijas. Viņa neslēpa: ja saņemtu 500 eiro mēnesī, justos teju kā karaliene, tomēr visu vajadzību apmierināšanai būtu nepieciešama vēl vismaz trīsreiz lielāka summa. „Zāles vien mēnesī man izmaksā 60 eiro. Visas nepērku, jo nevaru atļauties.

Arī, lai notievētu, vajag normālu ēdienu ēst. Man nesanāk. Ēdu visu, kas ir lēts, ne to, kas būtu veselīgs. Lai cilvēks pie šādas dārdzības varētu dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi, vajadzētu mēnesī saņemt 1500 eiro. Tad varētu nomaksāt dzīvokļa rēķinu, nopirkt medikamentus un normālu, veselīgu pārtiku. Tad cilvēks dzīvotu, nevis eksistētu,” teica māksliniece.

LASI ARĪ: VIDEO: vilciena amputēto kāju ielicis celofāna maisiņā… Asinsstindzinoši kadri no nelaimes Mīlgrāvī

Pikta par divdesmit eiro pielikumu pensijai

Viņa atzīst, ka dzirdējusi runas – pensionāriem tiks piešķirti 20 eiro mēnesī, kas papildinās līdzšinējos ienākumus: „Kas tā ir par naudu, ko mums iedod? Kāda ir dārdzība valstī, visam ir tādas cenas… Kā sunim kaulu atmet tos divdesmit eiro. Nav brīnums, ka cilvēki pamet šo valsti, jo attieksme te pret cilvēkiem ir šausmīga.

Šo situāciju izveidojusi politika, kas strādā tikai savās interesēs, un cieš Latvijas iedzīvotāji. Latvieši ir pazaudējuši ticību, ka te kaut kas mainīsies, un daļa pamet valsti,” pukojas māksliniece. „Žēl cilvēku, kas te dzīvo, arī sevis žēl. Uzskatu, ka pensionāriem ir jādzīvo labi, bet mēs dzīvojam necilvēcīgi,” nopūšas aktrise.

TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPPUSĒ!