Kas īsti bija 18 gadu vecais Vladislavs, kurš skolā Krimā sarīkoja asiņaino slaktiņu

Slepkavu Vladislavu Rosļakovu, kurš trešdien, 17. oktobrī, Krievijas okupētās Krimas pussalas Kerčas tehnoloģiskajā koledžā apšāva savus skolasbiedrus un skolotājus vardarbībai varētu būt pamudinājusi vecāku aizraušanās ar dīvainām reliģiskām mācībām, kas dēlam nav ļāvušas izklaidēties un viņu izolējuši no laicīgās pasaules. Tikmēr netiek atmesti arī ekstrēmi terorisma motīvi – krievi Rosļakovu vaino sadarbībā ar ukraiņu radikālajiem nacionālistiem, bet ukraiņi viņu dēvē par “krievu pasaules” aizstāvi.

Katrā ziņā jautājumu par to, kas pamudināja Kerčas strēlnieku atklāt uguni uz saviem skolasbiedriem un koledžas darbiniekiem, ir vairāk nekā atbilžu. Vēl jo vairāk tāpēc, ka noziegumu izmeklē divas savā starpā naidīgas prokuratūras. Ukrainas Krimas prokuratūra to izmeklē kā terorisma aktu, bet okupanti ukraiņu izmeklētājiem liedz piekļuvi nozieguma vietai un veikt izmeklēšanas darbības. Savukārt Krievijas okupētās Krimas pussalas prokuratūra lietu ierosinājusi par masu slepkavību un atmetusi teoriju, ka apšaude varētu būt terorakts.

Jauns.lv jau rakstīja, ka trešdien Kerčas arodskolā slaktiņu sarīkoja tās 4. kursa audzēknis, 18 gadus vecais Vladislavs Rosļakovs. Viņš mācību dienas vidū iegāja skolas telpās un apšāva 21 koledžas audzēkņus un darbiniekus, vairākus desmitus ievainoja un pats beigās uzspridzinājās. Tiek izvirzītas vairākas versijas, kādēļ Rosļakovs tā rīkojies.

Pavisam nesen, sasniedzot 18 gadu vecumu, viņš ieguva ieroču nēsāšanas atļauju. Teicās, ka vēloties nodarboties ar medībām, bet ieroču veikalā nopirka Turcijā ražotu pašaizsardzības strēlnieku ieroci, kas it nebūt nav paredzēts medībām. Ar to tad viņš arī apšāva savu skolasbiedrus. Tāpat viņš bija izgatavojis vairākus spridzekļus, kurus ienesa skolā un beigu galā tos iedarbināja, sevi nogalinot.

Traģēdija: māte slimnīcā glābj dēla sašautos cilvēkus; dēls dedzina Bībeli

Māja Kerčas nomalē, kur kopā ar māti kopā dzīvoja masu slepkava Vladislavs Rosļakovs. (Foto: Reuters/Scanpix/LETA)

TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPPUSĒ!