Kādas skolas ēdnīcā tika uzstādītas novērošanas kameras. Šie kadri momentā aplidoja internetu

Japāņu skolās pusdienas norit neparasti. Viena no skolniecēm nolēma parādīt, kā tas notiek viņas skolā un uzņēma par to video.

Virtuvē strādā tikai 5 cilvēki. Triju stundu laikā viņi paspēj pagatavot ēdienu 720 skolēniem.

Lielākā daļa augļu un dārzeņu tiek izaudzēta skolas pagalmā. Augus aprūpē skolēni paši. Pusdienām pavāri gatavo kartupeļus un zivi ar bumbieriem, kā arī dārzeņu zupu. Dzēriens – piens.

Katrai klasei ēdiens tiek salikts konteineros, kurus atstāj ēdamtelpā. Pusdienas skolēniem ir pēc ceturtās stundas un tās ilgst 45 minūtes – tikpat kā mācību stunda!

Dežuranti izvadā ēdienu speciālos ratiņos. Pēc tam, kad servēšana ir pabeigta, dežuranti atskaitās, cik daudz ēdiena ir palicis.

Skolotājs ēd pusdienas kopā ar skolēniem. Pieaugušie stāsta, no kurienes nākuši produkti pusdienām. Kad pamatporcijas ir apēstas, bērni sāk savstarpēji „izspēlēt”, kam pienāksies papildporcija. Ēdienu nedrīkts izniekot!

Pēc ēšanas obligāti tīra zobus un pateicas pavāriem par darbu.

Bērni paši aiznes traukus uz virtuvi, mazgā iztukšotās piena pakas, lai varētu tās nodot pārstrādei. Pēc tam ķeras pie telpu uzkopšanas. Mazgā klases, gaiteņus, tualetes, sakopj skolas pagalmu.

Tādā veidā bērni kopš mazotnes tiek radināti pie darba, mācīti cienīt darbu un to, ko saņem. Šķiet, ka tā ir teicama pieeja!

Noskaties video: