IR PAMATS SATRAUKUMAM: Pasaule ir tuvu globālajai katastrofai

ASV zinātnieki pavirzījuši simboliskā Pastardienas pulksteņa rādītājus par 30 sekundēm uz priekšu tuvāk globālās katastrofas atzīmei, vēsta žurnāls “Bulletin of Atomic Scientists”.

Pasaule šobrīd atrodas divas minūtes pirms pusnakts, kas simbolizē globālo katastrofu. Tik tuvu globālajai katastrofai pasaule nav atradusies kopš 1953.gada.

Zinātnieku bažas raisījuši Ziemeļkorejas kodolizmēģinājumi, investīcijas kodolieročos, kā arī klimata pārmaiņu turpināšanās. Daļēji pulksteņa rādītāju pavirzīšanu uz priekšu noteikusi arī ASV prezidenta Donalda Trampa “neprognozējamība”, kas īpaši parādās viņa paziņojumos tviterī.

Lēmumu pavirzīt Pastardienas pulksteņa rādītājus pieņēmuši zinātnieki, kuru vidū ir arī 15 Nobela prēmijas laureāti. Jaunākajā žurnālā publicētajā ziņojumā zinātnieki kritizē ne tikai Trampa izteikumus, bet arī “citus pasaules līderus, kuri tādā veidā spriež par atomkaru un klimata pārmaiņām”. Zinātnieki uzskata, ka starptautiskā diplomātija ir pārvērtusies par “apvainojumiem”.

“Bulletin of Atomic Scientists” publicētajā ziņojumā valdības aicinātas pastiprināt centienus cīņai pret klimata pārmaiņām.

Pārejiet nākamajā lappusē, lai turpinātu lasīt šo rakstu!