“Es gribētu darīt to pašu, ko citi bērni…” “Labestības dienas” vēstneses Martas stāsts

LNT šonedēļ valda labdarības akcijas “Labestības dienas” gaisotne, un šogad kampaņas sauklis ir “Ziedo vērtīgajam!”. Cilvēki ikdienā mēdz tērēt naudu par maznozīmīgiem niekiem, kas sniedz vien īstermiņa prieku, taču kādam citam šī summa nozīmētu daudz vairāk. Piemēram, “Labestības dienas” vēstnesei Martai, lai iemācītos staigāt, ir nepieciešamas jaunas ortozes.

Sešgadīgā Marta piedzima ar atvērtu mugurkaulu un galvā krājās šķidrums. Diagnoze – spina bifida. Pretēji sākumā visai pesimistiskajām ārstu prognozēm, meitene lieliski attīstās. Marta regulāri apmeklē fizioterapeitu un apmēram piecas stundas dienā staigā ar ortozēm, kuras nu jau ir kļuvušas par mazu.

“Kad mēs bijām ar Martu uz basketbola spēli un tur bija bērni, kurus viņa katru reizi arī satiek, viņi paprasīja Martai: “Marta, kāpēc tu nestaigā?” Un viņa tā ļoti forši atbildēja: “Es staigāju, man mašīnā ir ortozes.” Man patīk tas, ka viņa nekaunas no sevis. Lai vai kāda viņa būtu, viņa nekaunas, viņa iet,” stāsta Martas mamma Megija.

TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPPUSĒ!