Daudzbērnu ģimenei no Gulbenes nākas dzīvot briesmīgos apstākļos. (+FOTO)

Organizācija “Palīdzēsim viens otram”, tuvojoties Lieldienām, aicina palīdzēt kādai daudzbērnu ģimenei Gulbenes novadā.

Zināms, ka ģimenē aug pieci bērni un drīz gaidāmi vēl divi mazuļi, jo māmiņa ir dvīņu gaidībās.

“Tieši pirms Lieldienām “Palīdzēsim viens otram” viesojās pie kādas jaukas un laimīgas ģimenes Gulbenes novadā.
Laimīgas tāpēc, ka viņu māju piepilda piecu jauku bērnu smaidi. Diviem skolēniem, kā arī diviem mazuļiem un vienam zīdainītim jau vasaras beigās – augustā piepulcēsies vēl divas gaišas dvēselītes. Māmiņa ir dvīnīšu gaidībās. Tiktāl stāsta gaišā puse, bet mēs uzklausījām un redzējām arī skumjo.

Diemžēl kuplā ģimene viena netiek galā ar ikdienas rūpēm. Mazie ir paēduši, apģērbti un apčubināti, bet māja, kurā viņi dzīvo, burtiski plaisā un brūk. Ģimene dzīvo Līvānu tipa mājā, kura nopietnu remontu nav pieredzējusi kopš tālajiem kolhoza laikiem. Apkures sistēma ir savu mūžu nokalpojusi. Otrajā stāvā savulaik plīsušas caurules un appludinājušas pirmā stāva griestus, kā arī sienas un grīdas. Tā rezultātā bērni un vecāki spiesti mitināties tikai pirmā stāvā istabās, un pa ziemas mēnešiem durvis uz otro, neapkurināmo stāvu ir aiznaglotas un nosiltinātas.

Arī pirmajā stāvā silda tikai daļa no radiatoriem. Logi un īpaši ārdurvis savu funkciju pilda tikai simboliski. Ja logu šķirbās vēju aiztura celtniecības putas, tad ārdurvju praktiski nav.

Gan vecāku lielo gultu, gan arī mazāko bērnu gultiņas jau sen vajadzētu nomainīt. Vienai par kāju kalpo parasts ķieģelis, arī pārējās nav īpaši stabilākas. Gultas veļa ir tīra, bet ļoti pieticīga, jo kalpojusi garus gadus.

Foto skatāmies nākamajā lappusē!